Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Pływaczki z Radlina i Gorzyc najlepsze na Śląsku

19.11.2012 19:20 | 2 komentarze | art

Aż 19 medali zdobyły zawodniczki Górnika Radlin, na zakończonych w piątek Mistrzostwach Śląska 13-latków, które odbyły się na pływalni w Radlinie. Jedną z najlepszych pływaczek zmagań została Martyna Kubik z Aligatora Gorzyce.

Najlepsza z radlińskich zawodniczek Barbara Czaja na najwyższym stopniu podium. Obok jej klubowe koleżanki Zofia Adamczyk i Katarzyna Durczyńska

Górnik wystawił do zawodów silną ekipę dziewczęcą. Najlepsze wyniki osiągnęła Barbara Czaja, która wywalczyła 4 medale, w tym trzy złote - w wyścigach na 200 m stylem klasycznym, 100 m zmiennym, 200 m zmiennym. Do tego dołożyła srebro na 100 m motylkiem. 4 medale wywalczyła też Zofia Adamczyk. Wszystkie koloru srebrnego za starty na 100 m klasycznym, 200 m klasycznym, na 50 m motylkiem i 100 m zmiennym. Ponadto Weronika Kamieniarz wywalczyła złoty krążek na 400 m dowolnym, srebro na 200 m dowolnym i brąz na 100 m grzbietem, zaś Katarzyna Durczyńska zdobyła złoto na 100 m klasycznym, brąz na 200 klasycznym, brąz na 100 m zmiennym. Do tego jeszcze Daria Turko dołożyła srebro na 100 grzbietem. Wszystkie zawodniczki to uczennice Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. - Warto podkreślić, że każda z nich poprawiła na tych zawodach rekord życiowy – mówi Tomasz Buchta, dyrektor ZSS i zarazem opiekun grupy 13-letnich pływaczek. Dodajmy, że jego zawodniczki dołożyły 4 medale w wyścigach sztafetowych.

Bardzo dobry wynik osiągnęła inna pływaczka z naszego regionu Martyna Kubik. Zawodniczka Aligatora Gorzyce zdobyła aż 4 złote medale – wygrywała wyścigi na 100 m grzbietem, na 200 m grzbietem, na 50 m motylkiem i na 100 m motylkiem. Jej opiekunem jest Robert Knapik.