Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

22.11.2012 09:48 | 2 komentarze | kozz

Występ w Lidze Mistrzów Kobiet, fenomenalne rozgrywki ligowe i tytuł lidera jesiennej Ekstraligi kobiet przyniosły piłkarkom RTP Unia Racibórz rozgłos i przysłowiowe 5 minut w mediach.

Unitki na medialnej fali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tylko w październiku ukazało się ponad 160 publikacji na ich temat. Kobieca piłka nożna staje się coraz popularniejsza. Przede wszystkim za sprawą Unii Racibórz. Piłkarki posiadają ogromny potencjał, wolę walki oraz niebywały talent, o czym można się przekonać na każdym ich meczu. Właśnie tymi cechami pozyskują coraz więcej kibiców oraz przykuwają uwagę dziennikarzy. Tylko w październiku o Unitkach pojawiło się ponad 160 publikacji w mediach lokalnych, sportowych i ogólnopolskich. Najwięcej jednak artykułów powstało na przełomie września i października, gdy raciborskie piłkarki grały w Lidze Mistrzów Kobiet.

Wtedy na łamach Gazety Wyborczej Katowice przeczytać można było obszerną zapowiedź rozgrywek. Super Express opublikował jednostronicowy materiał na temat samej bramkarki Unii, Darii Antończyk. Również dziennik Sport oraz Fakt Katowice na bieżąco pisały o Unitkach. To tylko niektóre z ciekawszych publikacji, jakie ukazały się w czasie meczów Ligi Mistrzów.

Łącznie w ogólnopolskiej prasie drukowanej w ciągu dwóch tygodni przeczytać można było 30 artykułów na temat Unii. Natomiast na portalach internetowych ukazało się ich blisko 300. I najważniejsze! Spotkanie RTP Unia Racibórz z VfL Wolfsburg w ramach 1/16 finału żeńskiej Ligi Mistrzów transmitowała na żywo telewizja Eurosport. Rozgrywany w Raciborzu mecz mogli obejrzeć widzowie w 113 krajach na całym świecie.

Lokalne dzienniki i tygodniki również nie pozostawały w cieniu ogólnopolskiej prasy. Kilka tygodni przed meczami, a potem po meczach w każdym swoim numerze zamieszczały informacje o podopiecznych Remigiusza Trawińskiego. Jednak Unia przegrała z Wolfsburgiem i wydawać by się mogło, że ich medialne 5 minut też się skończyło. Nic bardziej mylnego. Dziewczyny nie dały o sobie zapomnieć, a w szczególności Daria Antończyk, piękna bramkarka RTP Unia Racibórz. Obszerny wywiad z „Lwicą polskiej piłki nożnej” ukazał się m.in. w Piłce Nożnej, tygodniku zdominowanym przez męski futbol. Ponadto zdjęcia i artykuły o Darii znaleźć można było w wielu internetowych wydaniach sportowych, a także regionalnych, lokalnych oraz kobiecych.

Również Chinasa Okoro Gloria zadbała, aby dziennikarze nie przestawali interesować się jej drużyną. Chinasa doskonale prezentowała się na Mistrzostwach Afryki oraz w kalendarzu „Magia piłki, magia Afryki”. Uwagę mediów przyciągnęła także Hanna Konsek, twardy kapitan w ciele delikatnej kobiety. Pozostałe dziewczyny zaś dały z siebie wszystko i wygrały jesienną rundę kobiecej Ekstraligi.

Ponadto swoimi występami promowały nie tylko drużynę czy kobiecy futbol, ale także Racibórz, miasto, w którym klub ma swoją siedzibę. Czterokrotne Mistrzynie Polski żeńskiej piłki nożnej, utalentowane, pełne pasji, bardzo pracowite, a do tego piękne, podczas każdego swojego meczu udowadniają, że zasługują na podziw i rozgłos w mediach.

Adventure Media