środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Chcą zarazić rybniczan bieganiem

18.12.2012 17:00 | 4 komentarze | pm

Kilka tygodni temu w Rybniku rozpoczęło działalność Sport Studio.

Chcą zarazić rybniczan bieganiem
Od lewej: Zbigniew Potaczek, Ireneusz Wolanin i Bartosz Giemza chcą zarazić rybniczan bieganiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się okazuje, jego właściciele oprócz usług czysto handlowych postanowili również zadbać o formę fizyczną nie tylko swoich klientów. - Z nowym rokiem chcemy rozpocząć budowanie mody na bieganie. Będziemy się spotykać najprawdopodobniej w każdy poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Zajęcia będą trwały ok. godziny i będą dostosowane do możliwości uczestników - mówi Ireneusz Wolanin, inicjator akcji i pasjonat biegania.

Bieganie dla wszystkich
Opiekę nad uczestnikami spotkań będą sprawować profesjonalni instruktorzy biegania, absolwenci AWF. – Uważam, że rozpoczęcie przygody z bieganiem pod okiem specjalisty to kwestia podstawowa. W innym przypadku można sobie zrobić krzywkę. Inaczej- na pewno tak się stanie – przekonuje Wolanin i wymienia zagrożenia: zły dobór obuwia, zła odzież, brak wiedzy na temat kinetyki ruchu. To wszystko może spowodować, że zamiast przyjemności z biegania będziemy się męczyć i szybko ta forma aktywności będzie nam się kojarzyła bardzo źle.
Wszyscy, którzy pojawią się na zajęciach zostaną zakwalifikowani do odpowiednich grup. – Pewnie trochę to potrwa, zanim ustalimy kto na jakim jest poziomie. Później instruktorzy będą się starać odpowiednio dozować obciążenia, aby nie zrobić nikomu krzywdy. Jeżeli ktoś nigdy nie biegał musi zacząć od marszobiegu, truchtu. Bieg ciągły można wprowadzić dopiero po kilku tygodniach przygotowań. Będziemy na te wszystkie aspekty mocno zwracać uwagę – tłumaczy szef Sport Studia. Trasy, na których będą się odbywały zajęcia zostały już ustalone. Choć jak twierdzi Ireneusz Wolanin w Rybniku z trasami do biegania nie ma szału. – Fajnie byłoby, gdyby miasto zainwestowało w stworzenie odpowiednich tras do biegania. Do biegania masowego. Bo remont stadionu lekkoatletycznego sprawy nie załatwi – dodaje.

Półmaraton Księżycowy
Cykl spotkań proponowany przez Sport Studio ma być swoistym przygotowaniem do Półmaratonu Księżycowego, który co roku odbywa się pod koniec czerwca w Rybniku. – Chcemy, aby poprzez odpowiednie treningi jak najwięcej rybniczan wystartowało w tym biegu. Nie chodzi nam oczywiście o to, żeby osiągnęli jakieś niesamowite rezultaty. Chodzi o sam udział i zaszczepienie bakcyla do biegania – zapewnia Ireneusz Wolanin.
Poniedziałkowe spotkania, które rozpoczną się w 7 stycznia 2013 roku będą darmowe. Co więcej, osoby które będą regularnie uczestniczyć w zajęciach, mogą liczyć na preferencyjne ceny sprzętu do biegania, proponowanego przez Sport Studio. – Jeżeli ktoś uzna, że jego umiejętności i wiedza są na wyższym poziomie niż ten, który zaproponujemy na spotkaniach, będzie mógł się umówić indywidualnie z instruktorem, aby jeszcze bardziej poprawić swoje bieganie. Podpowiedzi fachowców nigdy przecież za wiele – mówi Wolanin i zapewnia, że biegać może każdy. – To najprostsza forma zadbania o swoje zdrowie. Oczywiście należy to robić z głową. Wtedy unikniemy rozczarowania i co ważniejsze kontuzji. To jeden z powodów, dla których postanowiliśmy zorganizować tę akcję – dodaje na zakończenie Ireneusz Wolanin ze Sport Studio.
Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy Sport Studio, które mieści się w Rybniku przy ul. Raciborskiej 86. Warto również odwiedzić ich konto na facebooku.