Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

06.01.2013 16:01 | 10 komentarzy | kozz

Jest to wielka strata dla całego kobiecego piłkarstwa. Zmarła Irena Półtorak, wieloletnia działaczka w piłce nożnej kobiet.

Zmarła Irena Półtorak
Irena Półtorak, fot. arch NR
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Pani Irenka była bardzo ważną osobą w piłce kobiecej, najbardziej charakterystyczna postać. Zawsze działała do końca - powiedział Remigiusz Trawiński, prezes RTP Unia Racibórz, który dowiedział się o jej śmierci podczas pobytu za granicą.

- Była bardzo miłą i sympatyczną osobą. Cały swój wolny czas wkładała w rozwój kobiecej piłki. Kiedy grałam w młodzieżowej kadrze ona była kierowniczką. Zawsze można było na niej polegać i nigdy nie odmawiała swojej pomocy. Zapamiętam ją jako uśmiechniętą kobietę, która zrobiłaby wszystko, aby kobieca piłka ruszyła do przodu. Trudno będzie ją kimkolwiek zastąpić - powiedziała Hanna Konsek, kapitan drużyny RTP Unia Racibórz.

Irena Półtorak wielokrotnie pojawiła się w Raciborzu na meczach Unii. Ostatnio była obecna podczas meczów sparingowych Unii Racibórz z reprezentacją Polski do lat 17, w której była kierownikiem drużyny. Oglądała także z trybun raciborskiego OSiRu mecz Unii z Wolfsburgiem w Lidze Mistrzów Kobiet 2012/13.  To trenerka piłki nożnej z wieloletnim doświadczeniem i sporymi sukcesami. Przewodniczyła Wydziałowi Kobiecemu Śląskiego Związku Piłki Nożnej i była kierownikiem młodzieżowych reprezentacji U-15 oraz U-17. W 1974 r. była założycielką pierwszej profesjonalnej żeńskiej drużyny futbolowej (Czarnych Sosnowiec).

__________________________________________________________________________________

Pogrzeb śp. Ireny Półtorak odbędzie się 9 stycznia (środa) o godz. 12.00 w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Andersa w Sosnowcu.

źródło: pilkarka.pl/pilkarki.com

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.