Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

09.01.2013 18:09 | 28 komentarzy | kozz

Prezentujemy pierwszą część karuzeli trenerskiej w lokalnych klubach piłkarskich. Jednym z ciekawszych ruchów jest obsadzenie Wojciecha Maksymczka w roli szkoleniowca drużyny LKS Ocice Racibórz, ostatniego zespołu A klasy podokręgu Racibórz.

Maksymczak jak Smuda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jesienią Ocice były prowadzone przez Marcina Handziuka, Piotra Szlezingera oraz Henryka Mainusza, teraz swoich sił spróbuje Maksymczak. Można by rzec, że przed nim równie trudne zadanie jak przed Franciszkiem Smudą, który objął posadę ostatniej drużyny drugiej Bundesligi - SSV Jahn Regensburg. Ocice Racibórz dotychczas zgromadziły 0 punktów i do wyprzedzających ich Górek Śląskich tracą 9 punktów, a do Czarnych Nowa Wieś i LKS Ruda Kozielska (13. i 14. miejsce) 15 punktów.

Na miejsce Wojciecha Maksymczaka do LKS Tworków przyszedł Andrzej Wypłosz, który poprzednio związany był z LKS Owsiszcze. Zmiany dokonał również Zarząd LKS Ruda Kozielska, który nie był usatysfakcjonowany z wyników osiągniętych przez drużynę pod dowództwem Beniamina Miery. Na miejsce trenera "koziołków" powołany został Krystian Konieczny.

Zmiany nastąpiły również w klubach z klas okręgowych. W Czarnych Gorzyce trenerem nie jest już Tomasz Gajewski, którego zastąpił Piotr Zmarzły prowadzący jesienią Jedność Jejkowice. Z kolei Gajewski najprawdopodobniej wróci na ławkę trenerską Górnika Pszów zastępując Adama Jachimowicza. Słabe wyniki Stali Kuźnia Raciborska spowodowały, że po dwuipółletniej przygodzie z Kuźnią pożegnał się Zdzisław Marszolik. Na jego miejsce przyszedł Remigiusz Danel, który był już rok wcześniej związany z tym klubem jako bramkarz seniorskiej ekipy i trener młodzieży. Z Silesią Lubomia pożegnał się Bartłomiej Socha, który dostał propozycję poprowadzenia do awansu LKS Krzyżanowice. Tam Socha zastąpił Krzysztofa Zagórskiego. Natomiast w Lubomi nowym szkoleniowcem został Wojciech Matuszek.

Jeśli wiesz o zmianach transferowych trenerów jak i piłkarzy w lokalnych klubach, podziel się tym z innymi w komentarzach.

Ludzie:

Henryk Mainusz

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.