Medalowe aspiracje lekkoatletów Victorii

21.01.2013 14:44 | 0 komentarzy | kozz

Druga odsłona Halowych Mistrzostw Śląska w lekkiej atletyce odbyła się w Brzeszczach. Tym razem o medale walczyli sprinterzy, płotkarze, skoczkowie i miotacze.

Zawodnicy Victorii i uczniowie ZSOMS dodali 7 kolejnych medali, do dziesięciu uzyskanych wcześniej w Spale. Swoje aspiracje medalowe na zbliżających się Mistrzostwach Polski zasygnalizował podopieczny trenera Karola Szynola 16-letni Dawid Żebrowski, który w finałowym biegu na 60 m przez płotki uzyskał bradzo dobry rezultat 8,13 s. Złote medale zdobyli także wychowankowie trener Joanny Skalik: Krzysztof Cichy - pchając kulą 6 kg na odleglość 13,05 m oraz Patryk Macheta skacząc wzwyż 170 cm. Medale srebrne wywalczyli Kasper Wieczorek na 60 m w czasie 7,34 s oraz Dawid Mendelski (oszczepnik) w skoku wzwyż 165 cm (trener Skalik). Brąz zdobyli: Anna Nowacka skacząc wzwyż 150 cm oraz Daria Zalewska na 60 m przez płotki w czasie 9,62 s - obie szkolone przez trenera Karola Szynola. Warto wspomnieć, iż w seniorach tytył mistrzyni Śląska w trójskoku wywalczyła Karolina Żebrowska, a medal na płotkach i w skoku wzwyż zdobył Aleksander Damasiewicz (aktualnie MOS Sosnowiec). Już od piątku w Spale rozpoczynają się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych z udziałem najlepszych raciborskich lekkoatletów.