Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Unitki wygrały z Banikiem

04.02.2013 08:38 | 1 komentarz | kozz

Nim do Raciborza przyjechały reprezentantki Ghany, piłkarki Unii Racibórz w czeskim Krawarzu rozegrały mecz sparingowy z Bankiem Ostrawa - przedostatnią drużyną czeskiej Ekstraligi. Skutecznością błysnęła 17-letnia Dżesika Jaszek, która do bramki trafiła aż cztery razy. Raciborzanki zwyciężyły 6:0.

Unitki wygrały z Banikiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwie bramki, w tym jedną otwierającą spotkanie zdobyła Patrycja Wiśniewska. Bardzo dobrze spisały się nowe piłkarki Unii - reprezentantki Polski do lat 17 - Ewelina Kamczyk i Gabriela Grzywińska. Pochodząca z Krzyżanowic Kamczyk, grała jako ofensywna pomocniczka, a niedawno występująca w Wawelu Kraków - Grzywińska, została sprawdzona w defensywie.

Był to pierwszy tegoroczny mecz sparingowy piłkarek czterokrotnego mistrza Polski, którego niejasna jest przyszłość. Wszystko przez kłopoty z uzbieraniem odpowiedniego budżetu, który nie pozwala na to, aby jesienią w Raciborzu znów można byłoby walczyć w Lidze Mistrzów Kobiet.

Jak mówi prezes Trawiński, szkoda, aby drużyna się rozpadła, bo w przypadku dołączenia do kadry dwóch reprezentantek Ghany, powrotu Chinasy z ojczyzny oraz wyleczeniu kontuzji Anny Żelazko i Nataszy Górnickiej Unia byłaby najsilniejsza od momentu jej powstania. Mimo niezbyt ciekawej sytuacji piłkarki z Afryki przybyły do Raciborza na testy (czytaj o tym TUTAJ).

Remigiusz Trawiński, prezes i trener RTP Unia Racibórz: Odnieśliśmy zasłużoną wygraną, w całym meczu byliśmy stroną dominującą. Jak na pierwszy sparing, w sytuacji, że nie mieliśmy jeszcze zajęć na boisku w tym roku, to oceniam grę jako bardzo dobrą, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że przeciwnik najwyższych lotów nie był i na pewno kolejni przeciwnicy powinni być mocniejsi od Banika. Dobrze pokazała się cała młodzież, zarówno Grzywińska jak i Kamczyk, ale również Wieczorek zagrała dobry mecz, a do tego Jaszek strzeliła cztery bramki. Z nowych zawodniczek w pierwszej połowie zagrała Kamila Kmiecik i też wydaje mi się, że zagrała poprawnie. W najbliższym tygodniu będziemy pracowali nad wytrzymałością, po 10 lutego będziemy mieli więcej zajęć z piłkami, a później rozegramy trzy sparingi: 13 lutego z juniorami Odry Wodzisław, 16 lutego z kadrą młodzieżową kobiet w Sosnowcu i 19 lutego z Górnkiem Łęczna. Na razie mamy zaplanowane dwa tygodnie, a reszta będzie zależała od rozwoju sytuacji.

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.