Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Wicemistrzostwo Polski dla szpadzistów Górnika Radlin

11.02.2013 14:06 | 4 komentarze | art

Drużyna szermierzy Górnika Radlin w składzie Mateusz Rok, Marek Zabawa, Daniel Marcol i Tomasz Smoleń wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski Juniorów.

Drużyna Górnika Radlin na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski Fot. TS Górnik Radlin

26 i 27 stycznia na planszach w Gliwicach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w szermierce. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się szpadziści Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. Radlinianie w meczu o awans do ćwierćfinału pokonali drużynę Startu Opole 45:24. Kolejnym ich przeciwnikiem była drużyna Muszkietera Gliwice, wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski. I w tym przypadku radlińscy szpadziści pokazali się z bardzo dobrej strony, pokonując ten zespól 45:36. W meczu półfinałowym spotkali się z zarazem faworytami zawodów drużyną Piasta Gliwice. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu radlińska drużyna zwyciężyła gospodarzy turnieju 37:35. Niestety w meczu finałowym radlinianie musieli uznać wyższość zawodników Krakowskiego Klubu Szermierzy schodząc z planszy pokonani w stosunku 35:45. Srebrny medal też jednak jest ogromnym sukcesem drużyny Górnika.

Trenerami wicemistrzów Polski są Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich. Należy dodać, że wszyscy zawodnicy tej drużyny to absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, a Daniel Marcol to aktualny uczeń tej szkoły.