Pierwszy test na remis

12.02.2013 09:21 | 7 komentarzy | KP

W sparingowym spotkaniu, rozegranym na sztucznej nawierzchni w Wodzisławiu Śląskim, B-klasowa Polonia Niewiadom zremisowała 3:3 z liderem raciborskiej klasy C, LKS Czernica. Dla obu drużyn był to pierwszy mecz kontrolny przed rundą wiosenną na piłkarskich boiskach.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w niedzielny poranek, należała do zespołu z Niewiadomia. Choć okazje stwarzali jedni i drudzy, to podopieczni trenera Jana Krzyżaka byli bardziej skuteczni i zdołali trzy razy umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Remigiusza Danela. Na listę strzelców wpisywali się Adam Cuber, Robert Gaszka i Szymon Krentusz. Drużyna z Czernicy celnie odpowiedziała tylko raz, kiedy to do siatki trafił Bąk. Jednak po zmianie stron lider raciborskiej klasy C dość szybko odrobił straty, doprowadzając do wyrównania. Pomimo jeszcze kilku okazji zarówno pod jedną jak i drugą bramką więcej goli nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Polonia Niewiadom - LKS Czernica 3:3 (3:1)

bramki: Cuber, Gaszka, Krentusz - zawodnik testowany, Bąk, Kosik

Polonia Niewiadom: Kaczmarek - Kopka, Czernij, Mika D., Kaczyński, Krentusz, Cuber, Krzyżak D., Pochwyt, Gaszka, Sobala. W II połowie grali też: Brzezina, Krzyżak M., Mika M., Wróbel, Pyszny. Trener: Jan Krzyżak.

LKS Czernica: Danel - zawodnik testowany, Kosik, Dzierżenga, Chojecki, Kraszczyński, Kuczmaszewski, Wojda, Sitko, Bąk, Babińczuk. W II połowie grali też: Gajda, zawodnik testowany. Trener: Paweł Bugdol.

Po meczu powiedzieli:
Jan Krzyżak, trener Polonii Niewiadom: "Chłopcy są po ciężkich treningach, ale w pierwszej połowie, dopóki mieliśmy siły, nasza gra wyglądała dobrze. Po przerwie na boisku pojawili się zmiennicy, inaczej wyglądało ustawienie i pomimo kilku sytuacji nie prezentowaliśmy się już tak korzystnie. Skończyło się remisem, co uważam za wynik sprawiedliwy".

Paweł Bugdol, trener LKS Czernica: "Wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejsze, że chłopcy pokazali, że chcą grać i wybiegali ten mecz. Za nami dopiero dwa treningi. Dziś, pomimo braku siedmiu zawodników rozegraliśmy dobre spotkanie".