HMPS: Kasprzycka ze srebrem, Święty z brązem. Pech Żebrowskiej.

17.02.2013 18:14 | 0 komentarzy | kozz

W Spale podczas 57. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce wystartowały cztery raciborzanki. Dwie zdobyły medale.

Justyna Święty

Justyna Kasprzycka reprezentująca AZS-AWF Wrocław osiągnęła 188 cm w skoku wzwyż i wywalczyła srebrny medal. Justyna Święty (AZS-AWF Katowice) zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów dobiegając na metę z czasem 54,69 s. Karolina Żebrowska (MKS MOS Płomień Sosnowiec) zajęła pechowe czwarte miejsce w trójskoku skacząc 12,94m. Zawodniczka miała potrójnego pecha. Zajęła miejsce tuż za podium, do medalu zabrakło jednego centymetra i przy przed ostatniej próbie nabawiła się kontuzji. Kolejna raciborzanka - Katarzyna Hyjek (AZS-AWF Wrocław) uzyskała rekord życiowy w biegu na 60 metrów przez płotki (8,88 s).