Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

UKS Start Pietrowice Wielkie promował piłkę ręczną w Raciborzu

21.02.2013 15:13 | 4 komentarze | kozz

- Turniej odbył się w Raciborzu, bo chcieliśmy bardziej wypromować piłkę ręczną. Zależy nam na tym, żeby młodzież zobaczyła ten sport na ogólnopolskim poziomie - powiedział trener Joachim Wieczorek ze Startu Pietrowice.

UKS Start Pietrowice Wielkie promował piłkę ręczną w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W czwartek w raciborskiej hali przy ulicy Łąkowej zmierzyło się pięć drużyn juniorek młodszych. W III Turnieju o Puchar Starosty Raciborskiego w piłce ręcznej poza gospodyniami UKS Start Pietrowice Wielkie udział wzięły Handball 28 Wrocław, MTS Żory, TS Stal Śrubiarnia Żywiec i SPR Pogoń 1945 Zabrze. Początkowo miały być to zawody międzynarodowe z udziałem ekipy z Hlucina, jednak ostatecznie juniorek z Czech zabrakło, a w ich miejsce zagrały wrocławianki.

- Drużyny, które biorą udział w tym turnieju prezentują średni polski poziom. To nie jest poziom szkolny - ocenia Wieczorek. - Nasza hala w Pietrowicach nie ma pełnego wymiaru i chcieliśmy spróbować zagrać w lepszej hali, bo wszystkie mecze wyjazdowe gramy na pełnowymiarowych halach - stwierdził prezes i jednocześnie trener ekipy Startu.

Joachim Wieczorek zachęca dzieci i młodzież do uprawiania tej pięknej dyscypliny. - Piłka ręczna jest jedną z lepszych dyscyplin dla ogólnego rozwoju dziecka - zakończył pietrowicki trener.

Z głównym pucharem z Raciborza wyjechały szczypiornistki z Żywca, które nie były faworytkami turnieju. Sam trener Staru Pietrowice do tryumfu końcowego typował Żory, a swoją drużynę widział na drugim stopniu podium. Po raz kolejny okazało się, że rywalizacja sportowa nie zawsze jest do przewidzenia. Tuż za zwycięską Stalą Śrubiarnia Żywiec uplasowała się ekipa Handballa 28 Wrocław, a na najniższym stopniu podium umiejscowiły się piłkarki MTS Żory. Gospodynie turnieju z Pietrowic pechowo znalazły się tuż za podium, mimo, że w ostatnim meczu w przypadku pokonania wrocławianek mogły odnieść końcowy tryumf. Stało się inaczej i na pocieszenie pozostaje fakt, że piłkarki z Pietrowic jako jedyne pokonały zwyciężczynie turnieju z Żywca. Ostatnią lokatę zajęła Pogoń 1945 Zabrze. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Dominikę Glabik z Handballa 28 Wrocław, natomiast MVP zawodów okrzyknięto Sylwię Libionkę z Żywca. Turniej poprowadzili sędziowie Grzegorz Schiwon i Agnieszka Zaucha z ŚlZPR. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Piotr Kielar ze starostwa powiatowego i Krzysztof Borkowski, dyrektor Areny Rafako.

WYNIKI:

UKS Start Pietrowice Wielkie - TS Stal Śrubiarnia Żywiec 12:11
MTS Żory - SPR Pogoń 1945 Zabrze 13:8
Handball 28 Wrocław - TS Stal Śrubiarnia Żywiec 8:11
MTS Żory - UKS Start Pietrowice Wielkie 16:8
SPR Pogoń 1945 Zabrze - Handball 28 Wrocław 9:9
TS Stal Śrubiarnia Żywiec - MTS Żory 18:15
SPR Pogoń 1945 Zabrze - UKS Start Pietrowice Wielkie 5:7
MTS Żory - Handball 28 Wrocław 10:13
TS Stal Śrubiarnia Żywiec - SPR Pogoń 1945 Zabrze 13:8
Handball 28 Wrocław - UKS Start Pietrowice Wielkie 12:9

Mecze grano 2x12 minut.

MIEJSCEDRUŻYNAPUNKTYBRAMKI
1.TS STAL ŚRUBIARNIA ŻYWIEC653-43
2.HANDBALL 28 WROCŁAW542-39
3.MTS ŻORY454-47
4.UKS START PIETROWICE WIELKIE436-44
5.SPR POGOŃ 1945 ZABRZE130-42

 

Skład UKS Start Pietrowice Wielkie: Paulina Reichel, Aleksandra Zebrała, Dominika Rusnarczyk, Sandra Krupa, Martyna Wilczek, Karolina Bugdoll, Kinga Gotzmann, Karolina Cichoń, Aneta Lenort, Ewelina Szczudlek, Magdalena Reichel, Paulina Matczak, Magda Kozak, Klaudia Steuer, Michaela Pospiech. Trener: Joachim Wieczorek.

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich