Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Forteca pokonała Krzyżanowice. Kontuzja Lemiesza - zobacz wideo!

23.02.2013 21:50 | 13 komentarzy | kozz

W Świerklanach odbył się mecz sparingowy pomiędzy LKS Forteca Świerklany a LKS Krzyżanowice.

Materiał wideo:

Piotr Hauder, trener LKS Forteca Świerklany: W pierwszej połowie przód nie funkcjonował i akcje nie potrafiły się zawiązać - nie było ruchu. W drugiej połowie było widać, że jesteśmy lepiej przygotowani fizycznie, lepiej zorganizowani i lepiej chłopcy podeszli do meczu. Jestem bardzo zadowolony z postawy Maćka Wieczorka - wszedł na boisko i strzelił dwie bramki, a mógł więcej. Umiał grać tyłem do bramki jak i przodem. Zmieniliśmy trochę system gry, bo dopasowujemy go do umiejętności chłopaków i potencjału drużyny. Myślę o pierwszym miejscu w lidze, ale celem jest, żeby być w pierwszej szóstce.

Bartłomiej Socha, trener LKS Krzyżanowice: W środę graliśmy bardzo ciężki mecz, a mam praktycznie trzynastu zawodników do dyspozycji plus młodzież. W pierwszej połowie mieliśmy więcej sił i na pewno gra wyglądała lepiej niż w drugiej. W drugiej połowie nie trzymaliśmy linii i dlatego Świerklany zagrały lepiej. Jest to też bardziej doświadczony zespół niż nasz, bo grają ze sobą przez 3-4 lata, tylko niektóre ogniwa wymieniają. My z kolei zmieniliśmy ustawienie, jestem z zespołem praktycznie miesiąc. Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy, bo wyglądało to super z tego względu, że Świerklany nie stworzyły żadnej sytuacji bramkowej, a my 2-3 razy groźnie zaatakowali i mogliśmy pokusić się o dwie bramki więcej. Mamy fajnych młodzieżowców i chcemy na nich postawić. Co do kontuzji Lemiesza na razie trudno coś więcej powiedzieć, nie potrafił zejść o własnych siłach, mam nadzieję że nie było żadnego pęknięcia, ale kostka była napuchnięta. Oby to była tylko torebka stawowa.

LKS Forteca Świerklany - LKS Krzyżanowice 4:1 (0:1)
0:1 Tomasz Lemiesz
1:1 Kamil Kuczok
2:1 Sławomir Musiolik
3:1 Maciej Wieczorek
4:1 Maciej Wieczorek