Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Unia Racibórz zmierzy się z Zagłębiem Lubin

27.02.2013 19:26 | 1 komentarz | kozz

Już w najbliższą sobotę RTP Unia Racibórz rozpocznie rundę rewanżową bieżącego sezonu. Na początek zespół z Raciborza w meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z liderem I ligi - Zagłębiem Lubin (02.03.2013 r. - godz.15.00).

Unia Racibórz zmierzy się z Zagłębiem Lubin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnie miesiące są bardzo trudne dla raciborskiego klubu. Nie jest tajemnicą, że czterokrotny Mistrz Polski boryka się ze sporymi problemami finansowymi o czym bardzo często informowały media, nie tylko te lokalne. Kierownictwo Unii cały czas stara się znaleźć skuteczne wyjście z impasu i poszukuje sponsora generalnego, na którym będzie można oprzeć dalszą działalność. Jednak póki co zespół będzie musiał funkcjonować w dużo skromniejszych realiach. Mimo tych problemów, drużyna jest dobrze przygotowana do sezonu, co dobitnie pokazują ostatnie gry sparingowe. Trenerzy Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński pierwszy trening w tym roku wyznaczyli na 14 stycznia. Przez 2 tygodnie unitki trenowały głównie w hali. Pod koniec stycznia zespół Unii pojechał na zgrupowanie kondycyjne do Szczyrku. Drugi obóz w Niechorzu ze względów finansowych został odwołany. Po powrocie z Beskidów raciborska drużyna trenuje na obiektach raciborskiego OSiR-u, a treningi przeplata meczami sparingowymi.

Pierwszą tegoroczną grę kontrolną Unia w okrojonym składzie przegrała z reprezentacją Polski U-17 na sztucznym boisku w Sosnowcu 0:3. W kolejnym meczu raciborskie dziewczyny łatwo ograły w Krawarzu, Banik Ostrawa 6:0. Następnie RTP Unia przegrała w Wodzisławiu Śląskim z drużyną trampkarzy starszych miejscowej Odry 1:3. W czwartym sparingu lider Ekstraligi wziął udany rewanż na kadrze Polski U-17 zwyciężając 3:2. Potem była jeszcze pewna wygrana z Górnikiem Łęczna 4:0, a w tym tygodniu remis 3:3 w drugim meczu z trampkarzami Odry Centrum Wodzisław. Na wiosnę sztab trenerski będzie miał do dyspozycji w sumie 19 zawodniczek. W przerwie między rozgrywkami z Unii odeszły: Alicja Pawlak, Agata Tarczyńska, Patrycja Pożerska, Katarzyna Krupa i Aleksandra Sosnowska. W trakcie zimowych przygotowań sztab szkoleniowy za współpracę podziękował także reprezentantkom Słowacji: Ivanie Bojdovej i Katarinie Istokovej. Ostatecznie nie doszedł do skutku transfer, testowanej ostatnio Kamili Kmiecik z Częstochowy. W ich miejsce RTP Unia pozyskała Gabrielę Grzywińską z Wandy Kraków, Ewelinę Kamczyk z Czarnych Gorzyce i Darię Kasperską, która wraca do Raciborza po okresie występów w Pogoni Women Szczecin. W raciborskiej ekipie występować będą także dwie reprezentantki Ghany: Grace Asare i Cynthia Adobea. W tej chwili załatwiane są wszelkie formalności związane z ich pobytem w naszym kraju. Sprawy "papierkowe" powodują niestety, że obie zawodniczki z Afryki będą mogły zagrać w oficjalnym meczu w połowie kwietnia. Jeżeli chodzi o cele sportowe drużyny, te są niezmienne od kilku sezonów. RTP Unia Racibórz zrobi wszystko by po raz kolejny zdobyć tytuł Mistrza Polski i zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.