Pawłów i Pietrowice podzielili się pucharami

07.03.2013 18:15 | 1 komentarz | kozz

Odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe szkół podstawowych gminy Pietrowice Wielkie w tenisie stołowym, siatkówce i piłce ręcznej. Placówki szkolne z Pawłowa i Pietrowic równo podzieliły się pucharami za zwycięstwa.

Pawłów triumfował w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców oraz w siatkówce dziewcząt. Pietrowice były górą w siatkówce chłopców i w piłce ręcznej obu kategorii.

7 marca w hali sportowej w Pawłowie odbyły się gminne zawody tenisa stołowego szkół podstawowych. Indywidualnie triumfowali: Aleksandra Schmidt i Artur Grela - uczniowie ZSP z Pawłowa. Również drużynowo tenisiści z Pawłowa okazali się wyraźnie lepsi od pozostałych drużyn. Finał powiatu raciborskiego już w poniedziałek 11 marca również w hali sportowej w Pawłowie.

We wtorek w hali sportowej w Pietrowicach odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe w siatkówce i piłce ręcznej. W turnieju piłki ręcznej dziewcząt i chłopców gładko zwyciężyli gospodarze pokonując w finale koleżanki i kolegów z Pawłowa. Trzecie miejsce wśród dziewcząt zdobyły Krowiarki, a wśród chłopców Samborowice.

Pietrowice i Pawłów podzieliły się pucharami za zwycięstwa w rywalizacji siatkówki. Dziewczęta z Pawłowa pokonały Pietrowice 2:0, a w kategorii chłopców Pietrowice zwyciężyły Pawłów 2:1 (tie-break 16:14).

Turniej powiatowy siatkówki dziewcząt i chłopców odbędzie się 21 marca. Zawody koszykówki dzień wcześniej w Rudniku, a rywalizacja w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców 10 kwietnia również w Rudniku.