Piątek, 18 października 2024

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

Unia nie dała wydrzeć sobie wygranej

25.03.2013 17:19 | 12 komentarzy | art

Unia Turza lepsza w A-klasowych derbach powiatu wodzisławskiego. W Bukowie pokonała tamtejszy Wypoczynek 2:1.

Początek meczu należał do gospodarzy, ale Unia przetrwała ich napór i w 20. minucie wyprowadziła skuteczny cios. Tomasz Kowalewski chciał strzelać, a wyszło z tego dobre dośrodkowanie do niepilnowanego Dominika Zganiacza, który nie miał problemów z wykorzystaniem okazji. Do przerwy więcej bramek już nie padło. Natomiast w 50. minucie było 2:0 dla Unii. Szymon Sobol, bramkarz Wypoczynku obronił uderzenie Kowalewskiego, ale odbił piłkę pod nogi Zganiacza, który zdobył swojego drugiego gola. Wydawało się, że Unii nie stanie się w tym meczu krzywda, ale gospodarze w końcówce zdołali się przebudzić. W 80. minucie napastnik Wypoczynku Kamil Kubica wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii, który w tej sytuacji faulował napastnika gospodarzy. Sędzia wskazał na 11 metr, a do piłki podszedł sam poszkodowany. I bramkarz wyczuł jego interwencje wybijając piłkę do boku. Kiedy wydawało się, że Unia zażegnała niebezpieczeństwo piłka ponownie trafiła do Kubicy, który tym razem zdołał pokonać golkipera gości. Chwilę później Kubica mógł wyrównać, ale tym razem przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem Unii i trzy punkty odjechały do Turzy.

Wypoczynek Buków – Unia Turza 1:2

Bramki: K. Kubica – Zganiacz 2