Piątek, 20 września 2024

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

El. ME: Gol Dżesiki Jaszek przeciw Norweżkom

29.03.2013 13:29 | 7 komentarzy | kozz

Piątek, pomimo śniegu i zimna, zaczął się fantastycznie. Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała Norwegię 3:0 i jest o krok od finału mistrzostw Europy.

Podopieczne Zbigniewa  Witkowskiego w pierwszym meczu miniturnieju w Austrii wygrały 2:1 z Irlandią, a Norwegia pokonała gospodynie, tak więc mecz pomiędzy Polską a Norwegią w zasadzie decydował o tym, kto zagra na Stadionie Colovray w Nyonie o miano najlepszej drużyny kobiecej do lat 17 w Europie.

Polskę na prowadzenie wyprowadziła w 18. minucie Ewa Pajor dla której to drugie trafienie w turnieju. Jeszcze w pierwszej połowie mogło być 2:0, ale po strzale Patrycji Michalczyk piłka odbiła się od poprzeczki. W 64. minucie kropkę nad i postawiła pochodząca z Cyprzanowa piłkarka RTP Unia Racibórz - Dżesika Jaszek.

Końcówka była nerwowa, tym bardziej, że sędzia przedłużyła ją aż o 15 minut. Norweżki były jednak bezradne. Rzuciły się do ataków  nadziały się na kontrę. Paulina Dudek podwyższyła na 3:0.

61 minut w meczu zagrała piłkarka Unii - pochodząca z Krzyżanowic - Ewelina Kamczyk, która została zmieniona przez Dżesikę Jaszek.

Polskę czeka jednak jeszcze mecz z Austrią w niedzielę i nie można sobie pozwolić na żadną wpadkę. Remis na 100 procent da nam wymarzony awans.

Zbigniew Witkowski, trener kadry narodowej do lat 17: Wiemy, że to jeszcze nie finał, bo jeszcze jest mecz z Austrią, ale zagraliśmy super mecz. Wszyscy byli pod wrażeniem. Mecz był przedłużony, bo karetka interweniowała w II połowie. Jedna z Norweżek miała kiepsko wyglądający upadek.

Polska – Norwegia 3:0 (1:0)

Bramki: Pajor 18., Jaszek 64., Dudek 80.+12.

Polska: Okulewicz – Konat, Dereń, Michalczyk, Gozdek, Matysik, Rędzia, Dudek, Wasil, Kamczyk (61. Jaszek), Pajor