Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Przyszłość zremisowała ze Szczakowianką

31.03.2013 14:49 | 36 komentarzy | art

Remisem 2:2 zakończył się sobotni pojedynek o trzecioligowie punkty pomiędzy Przyszłością Rogów a Szczakowianką Jaworzno.

Obie ekipy rozpoczęły to spotkanie z wysokiego C. Już w 5. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Robert Żbikowski dośrodkowywał z rzutu wolnego, a w zamiesznaiu pod bramką gości najlepiej zachował sie Sebastian Markiewicz, wpychając piłkę do siatki. 120 sekund później stan meczu się wyrównał. Nieporozumienie obrońców Przyszłości - Grzegorza Kolisza i Łukasza Cymańskiego - wykorzystał Adam Krakowski, który uderzeniem zza pola karnego pokonał Piotra Pasia.

Na kolejne gole kibice musieli czekać do 71. minuty. Na wysokości pola karnego goście wykonywali daleki wyrzut z autu, po którym piłka trafiła w rękę Kolisza i po chwili sędzia wskazał na 11. metr. Michał Skórski, który podszedł do karnego okazji nie zmarnował i Szczakowianka objęła prowadzenie. Przyszłości udało się jednak doprowadzić do wyrównania, kiedy w 83. minucie przy rzucie rożnym obrońcy gości nie upilnowali Arkadiusza Lalko. Obrońca Przyszłości znany jest z dobrej gry głową, więc okazji nie mógł zmarnować. W końcówce gospodarze domagali się rzutu karnego za faul na Marcinie Pontusie, ale sędzia nie zareagował i mecz zakończył się podziałem punktów.

Przyszłość zachowała pozycję lidera III ligi, ale goniący ją Pniówek Pawłowice w ten weekend meczu nie rozegrał. Ze względu na stan murawy mecz wicelidera ze Starem Namysłów został przeniesiony na 21 maja. Z tych samych powodów nie odbyły się jeszcze mecze Polonii Łaziska z LZS Leśnica (przeniesiony na 21 maja) oraz Górnika Wesoła z Odrą Wodzisław (przeniesiony na 22 maja).

Skład Przyszłości: Paś, Lalko, Sander, Kolisz, Cymański (75. Bażan), Benauer (84. Hanzel), Ciuberek (77. Bober I), Markiewicz, Glenc (64. Knopek), Pontus, Robert Zbikowski.

Przyszłość Rogów - Szczakowianka Jaworzno 2:2

Bramki: Markiewicz (5.), Lalko (83.) - Krakowski (7.), Skórski - k (71.)