Sędziował w Nędzy i Raciborzu, teraz popełnił błędy w meczu Wisła - Legia

15.04.2013 19:20 | 4 komentarze | red

Przed trzema laty był sędzią głównym meczu na szczycie klasy okręgowej LKS 1908 Nędza - KS Naprzód Rydułtowy, natomiast półtorej roku temu był jednym z sędziów podczas Halowych Mistrzostw Sędziów w raciborskiej Arenie Rafako.

Stefan Ekiert, prezes podokręgu Racibórz wraz z sędzią Sebastianem Jarzębakiem (z prawej) podczas HMŚ w Raciborzu

Materiał wideo:

Sebastian Jarzębak z podokręgu Bytom od kilku lat sędziuje mecze w polskiej Ekstraklasie. Kiedyś "zasłynął" w mediach, gdy zagwizdał koniec meczu Korony Kielce z GKS-em Bełchatów po 80 minutach. Teraz jest jednym z winnych popełnienia rażących błędów w meczu Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa. W tym spotkaniu arbiter z Bytomia pełnił funkcję sędziego bramkowego.

Fragment treści protestu Wisła Kraków SA, który został złożony do Kolegium Sędziów PZPN.

PROTEST

W związku z rażącymi błędami sędziów popełnionymi podczas meczu 22. kolejki Wisła Kraków – Legia Warszawa, które wypaczyły w bezpośredni sposób wynik meczu składam w imieniu Wisły Kraków SA oficjalny protest przeciwko sposobowi prowadzenia zawodów przez wszystkich sześciu wyznaczonych sędziów i domagamy się od Kolegium co następuje:

1. podjęcia wszelkich możliwych działań celem surowego ukarania winnych popełnienia rażących błędów, w tym szczególnie wobec prowadzącego zawody Huberta Siejewicza oraz sędziego Sebastiana Jarzębaka; [...]

Ad. 1
W dniu 13 kwietnia 2013 roku w Krakowie podczas meczu 22. kolejki o mistrzostwo Ekstraklasy Wisła Kraków – Legia Warszawa, sędziowie prowadzący zawody popełnili następujące rażące błędy, które w bezpośredni sposób doprowadziły do wypaczenia wyniku zawodów:
1. 11:50 minuta meczu: dośrodkowanie A. Jędrzejczyka zza linii końcowej – rażący błąd Sebastiana Jarzębaka, Radosława Siejki, Huberta Siejewicza,
2. 84:30 minuta: zagranie w polu karnym ręką przez T. Jodłowca – rażący błąd Sebastiana Jarzębaka, Radosława Siejki, Huberta Siejewicza [...]