imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Zorza uratowała II ligę

16.04.2013 19:46 | 0 komentarzy | art

Sezon zasadniczy był dla siatkarek wodzisławskiej Zorzy, która jest beniaminkiem II ligi nieudany. Za to w fazie play off zagrały jak z nut i po trzech spotkaniach zapewniły sobie utrzymanie w II lidze.

Zorza po rundzie zasadniczej zajęła dopiero przedostatnie miejsce i przed siatkarkami z Wodzisławia stanęła wizja walki o utrzymanie. W rundzie play off drużyną, z którą przyszło jej o to zadanie rywalizować była ekipa SMS LO 2 Opole. Opolanki w sezonie zasadniczym zajęły miejsce trzecie od końca. Mimo, że uplasowały się w ligowej tabeli tylko o jedno oczko wyżej od Zorzy to jednak zdobyły aż 10 punktów więcej niż wodzisławianki. I to one były faworytkami potyczek, tym bardziej, że pierwsze dwa mecze rozgrywane były w Opolu.

Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki zaskoczyły jednak wszystkich, a najbardziej swoje rywalki. Najpierw przed tygodniem wygrały oba wyjazdowe pojedynki. Wystarczyło więc wygrać jeszcze jedno spotkanie by zapewnić sobie utrzymanie. Szansa była spora bo pojedynek nr 3 rozgrywany był 13 kwietnia w Wodzisławiu.

Zorza rozpoczęła z animuszem i pierwszego seta wygrała pewnie, rozbijając rywalki do 12, co w siatkówce jest nokautem. Kolejna partia również należała do siatkarek z Wodzisławia, ale przyjezdne postawiły znacznie większy opór. Na początku drugiego seta przyjezdne nawet prowadziły, ale wodzisławianki opanowały sytuację i ostatecznie tego seta również zakończyły na swoją korzyść, wygrywając go do 22. W tym momencie od pozostanie w lidze Zorzę dzielił jeden set. Opolanki takim obrotem spraw wcale się nie załamały i w partii trzeciej ponownie starały się odwrócić losy rywalizacji. Nic z tego. Zorza nie dała sobie wyrwać zwycięstwa i również tego seta zakończyła zwycięstwem, tym razem do 23, a cały mecz wygrała 3:0, utrzymując się tym samym w gronie II-ligowców. Opolankom zaś została jeszcze jedna szansa. O prawo gry w barażach o pozostanie w II lidze rywalizować będą z Gaudią Trzebnica.