Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

23.04.2013 11:51 | 0 komentarzy | kozz

Trójka raciborzan wzięła udział w VI Półmaratonie Dąbrowskim. Jak mówią uczestnicy - była to kolejna udana edycja choć bez rekordu trasy.

Sukces Mariusza Rębisza
Mariusz Rębisz, pierwszy z prawej

Tegoroczną edycję biegu ukończyło 730 zawodników, w tym 660 w biegu głównym i 70 w rajdzie Nordic Walking oraz jeden uczestnik na wózku (bieg główny). Wśród mężczyzn wygrał Ukrainiec Sergiej Okseniuk z czasem 1 godziny 7 minut i 44 sekund, natomiast najlepsza spośród pań okazała się Białorusinka Wołga Kraustowa z czasem 1 godziny 18 minut i 3 sekund.

Racibórz reprezentowała trójka biegaczy: Mariusz Rębisz, Janusz Mrozek i Robert Dąbek. Spory sukces odniósł pierwszy z biegaczy, który zajął trzecie miejsce w kategorii M-40, osiągając czas 1 godziny 20 minut i 46 sekund, co jest ledwie o 13 minut gorszym czasem od zwycięzcy biegu głównego w kategorii ogólnej.

Janusz Mrozek oraz Robert Dąbek również zaliczyli ten bieg do udanych, notując na koncie rekordy życiowe.

Start w Dąbrowie Górniczej jest elementem przygotowania do - jak mówią raciborzanie - obowiązkowego startu na 10 kilometrów, który 3 maja będzie miał miejsce w Raciborzu. Rębisz poza startem w raciborskim "Biegu Bez Granic" planuje wystartować 19 maja w opolskim maratonie.