środa, 28 września 2022

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Blamaż Odry Wodzisław w Opolu. Nie obroni okręgowego Pucharu Polski

25.04.2013 14:45 | 8 komentarzy | art

W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Odra Wodzisław przegrała na wyjeździe ze swoją imienniczką z Opola aż 0:5.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do przerwy wodzisławianie przegrywali 0:2. W 6. minucie Remigiu Malicki zamknął dośrodkowanie swojego kolegi, zaś w 19. minucie Damian Wasil ładnie uderzył przy słupku nie dając szans Tomaszowi Bąkowskiemu. Kolejne bramki Odra Wodzisław traciła od 65. minuty. Gospodarze perfekcyjnie wykorzystali osłabienie wodzisławian, którzy od 64. minuty grali w 10-tkę po drugiej żółtej a więc czerwonej kartce dla Piotra Sławika (zagrał ręką w polu karnym). Rzut karny wykorzystał Michał Filipowicz. Na 4:0 podwyższył Dawid Łoziński, a wynik jednostronnego spotkania ustalił Dawid Wolny, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Odry. Tym samym wodzisławianie nie obronią więc tytułu, który wywalczyli przed rokiem.

 

Piotr Sowisz, trener Odry Wodzisław: W dniu meczu obchodziłem mały jubileusz - trenuję Odrę od tygodnia. Dlatego dałem pograć w meczu tym zawodnikom, których do tej pory nie miałem okazji obejrzeć w meczu. Dla nas ważniejsza jest liga, w której walczymy o utrzymanie. Co do meczu zaczęliśmy bojaźliwie. Po drugiej bramce mecz się wyrównał. Później gospodarze wykorzystali nasze osłabienie. Uważam, że sędziowie byli w stosunku do nas bardzo drobiazgowi.

 

Odra Opole: Feć, Surowiak (46. Filipowicz), Klemenz (62. Copik), Drag (46. Michniewicz), Wdowik, Wasil, (68. Sobczyński), Nowak, Zawieja, Wolny, Łoziński, Malicki.

 

Odra Wodzisław: Bąkowski, Bochenek, Jakosz (46. Grabowski), Skoczykłoda, Gojny (46. Kukla), Sławik, Balcer, Kang (46. Semeniuk), Polak, Walczak (70. Staszewski), Czogalik.

 

 

 

Odra Opole - Odra Wodzisław 5:0

Bramki: Malicki (6.), Wasil (19.), Filipowicz (65.), Łoziński (81.),Wolny (90.)

(art), źródło www.oksopole.pl