Przyszłość Rogów zremisowała z Czańcem

28.04.2013 20:23 | 4 komentarze | art

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Przyszłości Rogów z LKS Czeniec. Spotkanie miało dość wyrównany przebieg, ale z remisu bardziej zadowoleni byli na pewno goście.

W 16. minucie piłkarze z Czańca wykonywali rzut rożny. Defensorzy Przyszłości zbyt krótko wybili piłkę, która w sporym zamieszaniu trafiła do Solomona Mawo. Filigranowy napastnik gości wyprzedził pilnującego go obrońcę i uderzył na bramkę Przyszłości. Piotr Paś zdołał odbić piłkę do lewego boku pola karnego. Tam jednak znalazł się nadbiegający Piotr Pindel, który mimo ostrego kąta nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki.

Miejscowi odpowiedzieli jednak już 4 minuty później. Tym razem to goście źle wybijali piłkę. Jeden z ich obrońców zamiast wyekspediować ją daleko w pole gry, uderzył piłkę w ten sposób, że ta poleciała wysoko do góry, spadając na powrót w pole karne Czańca. Próbował ją jeszcze wybijać Marcin Soldak, bramkarz Czańca, który jednak absorbowany przez niewysokiego Roberta Żbikowskiego minął się z piłką. Błąd golkipera przyjezdnych wykorzystał Piotr Glenc, który ulokował piłkę w pustej bramce.

Po przerwie jedyną naprawdę dobrą okazję stworzyła Przyszłość. Marcin Pomtus stanął oko w oko z bramkarzem Czańca i chciał bramkę zdobyć efektownie. Podciął więc piłkę nad wybiegającym Soldakiem, ale futbolówka zamiast wpaść do bramki trafiła w poprzeczkę.

Skład Przyszłości: Paś, Knopek, Kolisz, Lalko, Cymański, Benauer (86. Bażan), Cichecki, Ciuberek, Glenc (62. Hanzel), Pontus, Robert Żbikowski (82. Radosław Żbikowski)

Przyszłość Rogów – LKS Czaniec 1:1

Bramki: Glenc (20.) - Pindel (16.)