Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Niespodzianka w Czyżowicach. Kornowac górą!

29.04.2013 10:34 | 26 komentarzy | KG

Mecz XXI kolejki raciborskiej A Klasy rozegrany w niedzielne popołudnie na murawie w Czyżowicach nie był szczęśliwym spotkaniem dla gospodarzy pojedynku. LKS Unia Turza Śląska poniosła kolejną porażkę "na własnym obiekcie". Podopieczni Piotra Szymiczka tym razem przegrali 2:1.

W 36. minucie spotkania na prowadzenie wyszedł Klub Sportowy Kornowac. Krzysztof Kura uderzył piłkę w kierunku bramki, po czym ta uderzyła w słupek, a następnie wpadła do bramki. Mimo iż przez większą część meczu Turza posiadała piłkę, nie zdołała stworzyć ani jednej groźnej sytuacji pod bramką rywala. Zawodził środek pomocy, który nie potrafił konsekwentnie i dokładnie rozegrać piłki. Gra obu zespołów była bardzo gwałtowna i szarpana. Zawodnicy Unii nie zdołali wyrównać wyniku do przerwy. W drugiej części spotkania autorem bramki wyrównującą rezultat spotkania został Mirosław Pawlusiński. W 67. minucie arbiter podyktował rzut karny, Kornowac wyszedł na prowadzenie. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Kura. Z końcem meczu zawodnicy Unii nękali obronę rywala, jednak nie zdołali pokonać przyjezdnego bramkarza. Trzy punkty pojechały do Kornowaca, a zespół Turzy Śląskiej zanotował drugą porażkę rundy wiosennej.

LKS Unia Turza Śląska - KS Kornowac 1:2 (0:1)
Mirosław Pawlusiński 54. - Krzysztof Kura 36., 67.-k.

Turza: Łukasz Strzelecki, Jan Krupiński, Tomasz Stolarski, Błażej Bochynek, Kamil Kotkowski, Dawid Skrzyszowski (76. Aleksander Goralczyk), Przemysław Kuczok, Przemysław Pawliczek, Mirosław Pawlusiński, Dominik Zganiacz (59. Tomasz Kowalewski), Paweł Kulczyk.

Pozostali rezerwowi: Marek Kłosok, Wojciech Konopek, Krzysztof Tanżyna.

Kornowac: Radosław Nawrat, Patryk Szamara, Edward Moneta, Marcin Wałach, Jerzy Chrobok, Marcin Stukator, Wojciechowski Krzysztof, Patryk Kurzydym, Adam Błahu, Samuel Wróbel, Krzysztof Kura (71. Jakub Walter)

Pozostali rezerwowi: Michał Radecki.

Żółte kartki: Edwart Moneta, Jakub Walter.

Sędziowali: Robert Wala, Dawid Krybus, Czesław Porwoł.