środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

01.05.2013 21:35 | 1 komentarz | KG

W świąteczne majowe popołudnie drużyna LKS Gwiazda Skrzyszów podejmowała zespół Pierwszy Chwałowice. W spotkaniu padło siedem goli. Podopieczni Piotra Dróżdża zdołali sześć razy usadowić piłkę w bramce. Goście zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego.

Wysokie zwycięstwo wicelidera

W XXII kolejce rybnickiej A Klasy Gwiazda Skrzyszów gościła drużynę z Chwałowic. Od samego początku spotkania gospodarze przeważali i zdecydowanie narzucali swój styl gry. Zawodnicy Gwiazdy w przeciągu dziesięciu minut zdobyli trzy gole. Pierwsza bramka meczu padła w 14. minucie spotkania a jej autorem został Mateusz Woznica. Już 4 minuty później Skrzyszów prowadził 2:0. Bramkę bezpośrdenio z rzutu wolnego zdobył Mirosław Stabla. W 23 minucie Piotr Dudek usadowił piłkę w bramce i podwyższył prowadzenie Gwiazdy, ustalający wynik na 3:0. Pod koniec pierwszej części spotkania goście zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego. W drugiej połowie zespół z Chwałowic minimalnie ożył. Gra stała się ciekawsza i atrakcyjniejsza. Mimo to drużyna z Chwałowic nie zdołała zmienić rezultatu spotkania,a kolejne gole zdobywała świetnie grająca w tym spotkaniu Gwiazda. Zawodnicy Skrzyszowa bez problemu przemieszczali się pod pole karne rywali i nękali ich obronę. W 52. minucie Łukasz Sleczek a w 59. min Grzgorz Porwoł pokonał bramkarza gości. Drużyna z Chwałowic była w kiepskiej dyspozycji i rozegrała słaby mecz. W 84. minucie Mateusz Woznica - autor pierwszej bramki, ustanowił wynik spotkania na 6:1.

LKS Gwiazda Skrzyszów - Pierwszy Chwałowice 6:1 (3:1)

Mateusz Woznica 14., 84., Mirosław Stabla 18., Piotr Dudek 23., Łukasz Sleczek 52., Grzegorz Porwoł 59. - Marcin Mulas 40.

Gwiazda: Paweł Lajda, Mirosław Stabla, Tomasz Dróżdż, Mateusz Woznica, Grzegorz Porwoł (73. Grabiec Paweł), Piotr Dudek, Mateusz Marek (46. Bartosz Kanafek), Wojciech Szuła, Łukasz Sleczek (65. Łukasz Jackowski), Tomasz Tomiczek (73. Kamil Kordek), Karol Kanafek.

Pozostali rezerwowi: Wojciech Malisz, Patryk Janeta, Karol Szuła.