Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

03.05.2013 11:45 | 0 komentarzy | kozz

1 maja w Krapkowicach odbył się 31. Ogólnopolski Uliczny Bieg na dystansie 10 km. 480 zawodników z całego kraju i zagranicy w bramie byłego zakładu obuwniczego „Otmęt” stanęło na starcie biegu głównego.

Zawodnicy biegli z dzielnicy Otmęt ulicami miasta przez rynek jedną pętlę do mety obok hali sportowej. Pierwszy linię mety minął Radosław Kłeczek zwycięzca biegu sprzed tygodnia w Warszawie, drugi linię mety przebiegł Arkadiusz Gardzielewski mistrz Polski w maratonie warszawskim sprzed tygodnia. Jan Deńca z Rudnika zwyciężył w kategorii 60-latków, a Wiesław Rzepczyński z Raciborza był 3. Bożena Walaszek z Rudnika była 3. wśród pań w kategorii 40-latek. Biegu głównemu towarzyszyły zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. Wśród 6-klasistek Aleksandra Depta ze szkoły podstawowej z Rudnika była 2., Anna Walaszek 4. Ponadto biegi ukończyli jeszcze Dorota Kałuża, Tomasz Hutny i Gabriel Opioła.