Wtorek, 24 września 2024

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

Srebro raciborskich siatkarzy na Akademickich Mistrzostwach Polski

06.05.2013 20:06 | 1 komentarz | kozz

Od 2 do 5 maja w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski mężczyzn w piłce siatkowej. Uczestniczyło 16
najlepszych drużyn w kraju, które wcześniej wywalczyły sobie prawo gry w tym turnieju. Rywalizacja przebiegała w czterech grupach. Raciborska drużyna przystąpiła do tego turnieju mocno osłabiona brakiem zawodników środkowych bloku, grali zatem w eksperymentalnym zestawieniu. Nie pozwoliło to do końca zagrać na dobrym poziomie.

Raciborscy siatkarze z PWSZ ograli w grupie drużynę Politechniki Warszawskiej 2:0, i przegrali w takim samym stosunku z Politechniką Rzeszowską. W bezpośrednim pojedynku drużyna z Kalisza ograła PWSZ Racibórz w stosunku 2:0 i tym samym zdobyła złoty medal w typach Wyższych Szkół Zawodowych. W grupie raciborscy siatkarze zajęli trzecią pozycję i rywalizować już mogli tylko o miejsca 9-12. Drużyna PWSZ wywalczyła ostatecznie srebrny medal w typach
Wyższych Szkół Zawodowych, a w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski Wyższych Szkół XI miejsce. Raciborzanie rywalizowali wśród uczelni takich jak uniwersytety, politechniki, akademie. Jednak ze śląskich drużyn zajęli najlepsze miejsce oraz jako jedyni zdobyli medal w typach uczelni. W szeregach drużyn startujących w zawodach tej rangi można było spotkać zawodników grających na co dzień w drużynach Plus Ligi, I ligi, a także sporą ilość zawodników z parkietów II ligi. Poziom rozgrywek był zróżnicowany. Najlepszą drużyną akademicką okazali się gracze z AGH Kraków, którzy pokonali Politechnikę Poznańską, a brąz wywalczyła drużyna PWSZ Kalisz pokonując zespół UMW Olsztyn.

Skład drużyny PWSZ: Rafał Kubiak, Patryk Otlik, Marcin Płocki, Maciej Kowalonek, Dawid Kućma, Wojciech Kruk, Mateusz Władarz, Arkadiusz Grzelak, Aleksander Galiński, trener Witold Galiński.