Odra Wodzisław wreszcie zwycięska

09.05.2013 09:49 | 4 komentarze | art

W zaległym spotkaniu 17 kolejki III ligi z 23 marca Odra Wodzisław pokonała 2:1 na własnym stadionie Start Namysłów.

Piłkarze Odry wreszcie mieli powody do radości. Fot. archiwum

Spotkanie, które nie mogło zostać rozegrane w pierwotnym terminie ze względu na zimową aurę, okazało się tym z gatunku "o sześć punktów". Po serii czterech kolejnych porażek Odra Wodzisław znalazła się bowiem bardzo blisko strefy spadkowej. W przypadku jej porażki z będącym na przedostatnim miejscu Startem, rywal ten zbliżyłby się do Odry na zaledwie jeden punkt. Odra grała więc o to by ten scenariusz się nie spełnił.

Choć samo spotkanie w opinii obserwatorów nie było wielkim widowiskiem to Odra dopięła swego. W środowy wieczór pierwszego gola dla Odry zdobył Marcin Staszewski, przełamując w 31. minucie meczu snajperską niemoc. Jeszcze przed przerwą ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Marek Walczak. Goście kontaktowego gola zdobyli po rzucie karnym, a na listę strzelców wpisał się najlepszy snajper Startu Rafał Samborski. Losów spotkania ta bramka nie mogła jednak odwrócić bo goście zdobyli ją w 4. minucie doliczonego czasu gry i sędzia niemal od razu zakończył spotkanie.

Skład Odry: Bąkowski, Gać, Grabowski, Jakosz, Gojny, Kukla, Polak, Walczak, Semeniuk (87.Zyguła), Staszewski (72.Czogalik), Sławik.

Odra Wodzisław - Start Namysłów 2:1

Bramki: Staszewski (31.), Walczak (42.) - Samborski (90.+4. k)