środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Odra Wodzisław wreszcie zwycięska

09.05.2013 09:49 | 4 komentarze | art

W zaległym spotkaniu 17 kolejki III ligi z 23 marca Odra Wodzisław pokonała 2:1 na własnym stadionie Start Namysłów.

Odra Wodzisław wreszcie zwycięska
Piłkarze Odry wreszcie mieli powody do radości. Fot. archiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie, które nie mogło zostać rozegrane w pierwotnym terminie ze względu na zimową aurę, okazało się tym z gatunku "o sześć punktów". Po serii czterech kolejnych porażek Odra Wodzisław znalazła się bowiem bardzo blisko strefy spadkowej. W przypadku jej porażki z będącym na przedostatnim miejscu Startem, rywal ten zbliżyłby się do Odry na zaledwie jeden punkt. Odra grała więc o to by ten scenariusz się nie spełnił.

Choć samo spotkanie w opinii obserwatorów nie było wielkim widowiskiem to Odra dopięła swego. W środowy wieczór pierwszego gola dla Odry zdobył Marcin Staszewski, przełamując w 31. minucie meczu snajperską niemoc. Jeszcze przed przerwą ładnym strzałem zza linii pola karnego popisał się Marek Walczak. Goście kontaktowego gola zdobyli po rzucie karnym, a na listę strzelców wpisał się najlepszy snajper Startu Rafał Samborski. Losów spotkania ta bramka nie mogła jednak odwrócić bo goście zdobyli ją w 4. minucie doliczonego czasu gry i sędzia niemal od razu zakończył spotkanie.

 

Skład Odry: Bąkowski, Gać, Grabowski, Jakosz, Gojny, Kukla, Polak, Walczak, Semeniuk (87.Zyguła), Staszewski (72.Czogalik), Sławik.

 

Odra Wodzisław - Start Namysłów 2:1

Bramki: Staszewski (31.), Walczak (42.) - Samborski (90.+4. k)

 

(art)