Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Sobotnio-niedzielne starty biegowe

16.05.2013 18:00 | 0 komentarzy | kozz

W minioną sobotę w Skawinie k/Krakowa odbył się XI Międzynarodowy Bieg Skawiński oraz II Otwarty Bieg na Wrotkach. Do biegu głównego na dystansie 10 km stanęło prawie 1000 zawodników. Open zwyciężył zawodnik z Kenii Alan Nowa przed swym rodakiem Joelem Komenem.

Jan Deńca

Jan Deńca z Rudnika zwyciężył w kategorii 60-latków, a Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był drugi w 50-latkach. Kazimierz Grycman z Ciechowic na dystansie 9 km na łyżworolkach był 4. w kategorii 40-latków. W ramach tych zawodów odbyły się V Mistrzostwa Polski Energetyków ekipa pracowników z RAFAKO z Raciborza drużynowo zajęła drugie miejsce w składzie Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz, Radosław Szymiczek, Robert Gemza, Rafał Rydzak, Paweł Klinik, Gabriela Sobczyk, Magdalena Woskowska.
W niedzielę w Katowiach odbył się V Silesia Maraton, który ukończyli między innymi Raciborzanie Jan Nowak i Paweł Kędzicki.