Gołkowice przełamały się w meczu na szczycie

19.05.2013 10:41 | 7 komentarzy | art

Gołkowice pokonały 2:1 Start Mszana. Rozgrywane w Mszanie spotkanie drużyn z miejsc drugiego i trzeciego nieco rozczarowało.

Goście chcieli przełamać wreszcie passę trzech meczów bez wygranej, ale zadanie nie było proste bo Mszana notuje najlepszy od wielu lat sezon. I to gospodarze lepiej weszli w ten mecz. Zdominowali środek pola, dłużej utrzymywali się przy piłce i... w 13. minucie stracili gola. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na zawodniku Gołkowic i wskazał na 11. metr. Była to mocno kontrowersyjna decyzja, która rozwścieczyła trenera Startu Mariana Piechaczka. Ten protestował za ostro i został odesłany na trybuny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Pawłowski. Strata bramki nie podłamała gospodarzy i to oni w dalszym ciągu przeważali. Ich starania przyniosły efekt w 19. minucie. Start wykonywał rzut rożny, po którym piłkę do bramki wpakował Wojciech Telicha.

Mszana w dalszym ciągu nacierała i... zapomniała o defensywie. W 29. minucie pozostawiony bez opieki Dawid Łaski sprytnym strzałem głową przelobował Adriana Henkla i Gołkowice ponownie prowadziły. Po zmianie stron obraz gry uległ pewnej zmianie. Mszana nie miała już takiej przewagi w rozegraniu piłki jak w pierwszej połowie. Już na początku drugiej połowy podwyższyć mógł Pawłowski, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Mszany. Henkel wykazał się również sporym kunsztem broniąc strzał Wojciecha Swobody, który strzelał z najbliższej odległości. Najlepszą okazję zmarnował jednak Łaski, który w końcówce meczu wyszedł sam na sam z Henklem i zamiast wykończyć akcję samodzielnie, podawał do będącego na spalonym Tomasza Świerzyńskiego. - Ewidentnie brakuje nam Pawliczka, który takie sytuacje potrafi wykorzystywać. Przecież Mszana mogła strzelić jakąś bramkę i wtedy żałowalibyśmy tej okazji – mówił poirytowany Wiesław Herda. Start jednak nie stworzył już żadnego zagrożenia pod bramką Gołkowic, a w dodatku po czerwonej kartce dla swojego kapitana Rafała Nowaka (obejrzał w 85 minucie drugi żółty kartonik) kończył mecz w „10”. Jedyną naprawdę dobrą sytuację w drugiej połowie meczu dla Startu zmarnował Artur Kuczka, który w 75. minucie po prostopadłym podaniu swojego kolegi znalazł się sam na sam z bramkarzem Gołkowic, ale pokonać go nie zdołał.

- Przegraliśmy bo nie mieliśmy za sobą sędziów. Arbiter szukał karnego dla Gołkowic, żeby rywal dobrze wszedł w mecz. Wiedziałem, że tak będzie bo akurat ten sędzia nie pierwszy raz gwiżdże ewidentnie przeciwko Mszanie. Jego decyzje spowodowały, że było w tym meczu sporo nerwów – nie krył zdenerwowania Marian Piechaczek.

- Mszana piłkarko była lepsza od nas. To młodzi chłopcy, wybiegani. Grają praktycznie w tym samym składzie od kilku lat, mają dobrego trenera. Z drugiej strony nie stworzyli wielkiego zagrożenia pod naszą bramką. To my mieliśmy więcej sytuacji bramkowych – powiedział Wiesław Herda.

Start Mszana – KS Gołkowice 1:2

Bramki: Telicha – Pawłowski (k.), Łaski