Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Odra dołuje. Spadek do IV ligi staje się całkiem realny

28.05.2013 18:46 | 27 komentarzy | art

Kilka tygodni temu po porażce z Opolem trener Odry Piotr Sowisz zapowiadał, że prawdziwa walka o punkty dopiero się zaczyna, bo rywalami wodzisławian będą drużyny w jej zasięgu. Bilans tych spotkań jest jednak mizerny, a formę Odry obrazuje jej ostatnia porażka 0:2 z Czańcem.

Od tamtej zapowiedzi Odra wygrała tylko ze Startem Namysłów, zremisowała z Polonią Głubczyce i Pniówkiem Pawłowice, oraz przegrała z Górnikiem Wesoła (w minioną środę) i teraz z Czańcem. Obrazu fatalnej postawy drużyny dopełniają wcześniejsze porażki z Przyszłością Rogów, Skrą Częstochowa, Szczakowianką Jaworzno i Odrą Opole.

A już sobotnia porażka z Czańcem boli chyba najbardziej. Przed meczem drużyna ta znajdowała się w ligowej tabeli za Odrą i wodzisławianie mieli doskonałą szansę by odskoczyć na kilka punktów i praktycznie zapewnić sobie utrzymanie w III lidze. Tymczasem to Czaniec wyglądał na drużynę bardziej zdeterminowaną, a przede wszystkim lepszą. Stworzył sobie o wiele więcej sytuacji bramkowych i tylko słabej skuteczności rywala Odra „zawdzięcza” to, że przegrała tylko 0:2. - W pierwszej połowie zagraliśmy katastrofalnie. To było najsłabsze 45 minut odkąd prowadzę tę drużynę – przyznał Piotr Sowisz, trener Odry Wodzisław. Katem dla jego drużyny był czarnoskóry napastnik Salomon Mawo. To on w 18. minucie po raz pierwszy pokonał Tomasz Bąkowskiego, dobijając uderzenie jednego ze swoich kolegów. W 43. minucie po faulu Marcina Grabowskiego na Mawo Czaniec dostał rzut karny, po którym na 2:0 podwyższył Maciej Żak. Tym samym Czaniec odniósł pierwsze wiosenne zwycięstwo i przeskoczył o punkt Odrę, w której powoli trzeba bić na alarm.

Do końca rundy zostało do rozegrania 5 spotkań plus walkower za mecz z Victorią Chróścice. Odra nad strefą spadkową ma co prawda 5 punktów przewagi, ale jej obecna forma niczego dobrego nie wróży. - Być może moich zawodników zdeprymowała stawka meczu. To był mecz za 6 punktów i my tego ciśnienia nie wytrzymaliśmy. Ci młodzi piłkarze za szybko zostali wrzuceni do gry o coś, w tym przypadku do gry o utrzymanie – powiedział na pomeczowej konferencji Piotr Sowisz.

Skład Odry: Bąkowski, Gojny, Skoczykłoda, Grabowski, Gać, Balcer (Czogalik), Kukla, Jakosz, Walczak (Górnicki), Polak, Semeniuk.

Odra WodzisławLKS Czaniec 0:2

Bramki: Mawo (18.), Żak (43. k)