środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Połomia ucieka ze spadku. Ograła wicelidera z Nędzy

30.05.2013 15:43 | 4 komentarze | KG

Na boisku w Mszanie Płomień Połomia podejmował zespół LKS 1908 Nędza. Przyjezdni mimo iż zajmują miejsce wicelidera tabeli musieli uznać wyższość gospodarzy. Podopieczni Witolda Wawrzyczka przełamali serię porażek rundy wiosennej i po raz drugi odnieśli zwycięstwo, tym razem zwyciężyli Nędzę 3:2.

Od pierwszych minut meczu obie drużyny prowadziły frontalne ataki na bramkę oponenta.Gra obu zespołów była zacięta i momentami nerwowa. Jako pierwszy piłkę do siatki posłał zawodnik gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy Łukasz Kusztal pokonał bramkarza przyjezdnych. W drugiej części meczu drużyna Nędzy zdołała wyrównać wynik spotkania. Piłka zahaczyła o obrońcę Płomienia i niefortunnie wpadła do bramki. Kilka minut późnij arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym na zawodniku Płomienia i podyktował jedenasty metr. Łukasz Kusztal - autor pierwszej bramki spotkania pewnie pokonał bramkarza gości. W 76. minucie rezultat na 3:1 podwyższył Łukasz Herok. Kilka minut później sędzia podyktował kolejną jedenastkę, tym razem dla gości. Bronisław Kłosek usadowił piłkę w siatce zmniejszając tym samym wymiar porażki na 3:2.

Płomień Połomia - LKS 1908 Nędza 3:2 (1:0)
Łukasz Kusztal 43., 67. (rzut karny), Łukasz Herok 76., - samobójcza (Michał Szymura) 54. Bronisław Kłosek 83.(rzut karny),

Płomień: Marcin Antończyk, Daniel Cichy, Jarosław Brachman, Marcin Prusakowski, Michał Szymura, Marek Kasek (82. Paweł Pawela), Łukasz Herok, Grzegorz Pawela, Dariusz Wita (46. Arkadiusz Kindalski), Łukasz Kusztal, Łukasz Filipowski.

Pozostali rezerwowi: Adrian Rugor, Adrian Waleczek, Paweł Wita, Kamil Kubów,

Żółte kartki: Michał Szymura, Arkadiusz Kindalski.

Trener: Witold Wawrzyczek.

Nędza: Mateusz Skwirut, Adam Jantas, Maciej Paskuda, Tomasz Wolski, Patryk Kornas, Adrian Cichecki, Mateusz Rudek (83. Bernard Paprotny), Grzegorz Benedyk, Adam Baron (83. Ernest Chroboczek), Szymon Cichecki, Bronisław Kłosek.