środa, 29 listopada 2023

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

05.07.2013 12:05 | 65 komentarzy | kozz

Do niespodziewanej sytuacji doszło w rozgrywkach piłkarskich podokręgu Racibórz. Piąta drużyna A klasy LKS Dzimierz wycofała się z rozgrywek, przez co jej miejsce zajmie trzecia drużyna B klasy minionego sezonu - LKS Gamów.

Dzimierz w "C", Gamów w "A" klasie
Zadowolenie prezesa Patrona w trakcie sezonu nie wskazywało na to, że Dzimierz w przyszłym sezonie zagra o dwie klasy niżej. Dzimierz długo walczył o okręgówkę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LKS Dzimierz rozpocznie rozgrywki sezonu 2013/14 od C klasy. - Dzimierz złożył w sekretariacie podokręgu deklarację przystąpienia do rozgrywek w C klasie. Zrobili to samo, co w minionym sezonie Odra Nieboczowy - powiedział nam Stefan Pytlik, przewodniczący Wydziału Gier Podokręgu Racibórz.

- Nie ma pieniędzy i nie ma komu grać - kwituje krótko prezes LKS Dzimierz Gabriel Patron. - Głównie wszystko rozchodzi się o pieniądze. Teraz w Dzimierzu będą grać miejsowi chłopcy, bo poprzednia kadra się posypała - dodał.

Uśmiechy na twarzach pojawiły się w Gamowie. - Na razie się cieszymy. Mamy tą samą kadrę, chłopcy nieco wydorośleli i myślę, że poważniej podejdą do meczów w A klasie i zaprezentują się lepiej niż przed rokiem - powiedział prezes LKS Gamów Serafin Jegliczka. W Gamowie już pogodzili się z B klasą tymczasem spotkała ich miła niespodzianka. - Nikt niespodziwał się, że to Dzimierz się wycofa. Owszem był cień nadzei, jeśli chodzi o wycofanie się, którejś z drużyn okręgówki - zakończył prezes Jegliczka.

Dzięki tym przetasowaniom zrobiło się jedno miejsce w B klasie. Podokręg nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie, bo wciąż czeka na sygnał od Czarnych Gorzyce, które to jak dotąd nie zgłosiły się do żadnych rozgrywek.

Podokręg czeka na informacje odnośnie zgłoszenia się Gorzyc do A klasy, jeśli się nie zgłoszą, to według regulaminu podokręgu do A klasy wejdzie czwarta drużyna B klasy, czyli Raszczyce. W tym momencie w B klasie będą dwa miejsca dla drugich miejsc z C klasy - Zabełkowa i Wojnowic.

W przypadku zgłoszenia się Gorzyc w A klasie więcej nic się już nie zmieni, natomiast o jedno wolne miejsce w B klasie w barażu mogą zmierzyć się drugie miejsca C klasy, czyli Wojnowice i Zabełków.

Podokręg Racibórz nie wydał jeszcze oficjalnej decyzji co do ostatecznych rozstrzygnięć.

AKTUALIZACJA

LKS Czarni Gorzyce w czwartek w godzinach wieczornych przesłał faksem do podokręgu deklarację uczestnictwa w rozgrywkach A klasy.