Smoleń wraca do formy. Srebrny medal na MP

05.07.2013 20:55 | 1 komentarz | kozz

Rafał Smoleń z ZSOMS Racibórz zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów podczas Mistrzostw Polski Juniorów w lekkoatletyce, które odbywały się w Krakowie. Zawodnik MKS – SMS Victoria Racibórz w finale uzyskał najlepszy w sezonie wynik 46,99 s (w eliminacjach 47,60 s), zaledwie 0,19 s. gorszy od rekordu życiowego.

W biegu finałowym podopieczny Kazimierza Stępnia musiał uznać wyższość  jedynie Patryka Dobka.  Start w Krakowie pokazał, że Rafał wraca do wysokiej dyspozycji po kontuzji z którą zmagał się od początku sezonu. Rezultat osiągnięty na krajowych mistrzostwach, to także bardzo dobry prognostyk przed  Mistrzostwami Europy we włoskiej Rieti (18 – 21.07) w których Rafał Smoleń będzie reprezentował nasz kraj. Drugi z naszych 400-metrowców, Daniel Zalewski wystąpił w finale B i zajął ostatecznie z czasem 50, 17 s 11. miejsce. W eliminacjach Daniel biegał znacznie szybciej, a wynik 49,13 s, to jego rekord życiowy. W ostatniej konkurencji krakowskich zawodów sztafecie 4x400 metrów ekipa MKS - SMS Victoria Racibórz w składzie Rafał Smoleń, Daniel Zalewski, Kamil Kuruc, Paweł Lechoszest  zajęła   4. miejsce z najlepszym wynikiem  sezonu 3:20,81 s. Na 400 metrów biegały także dziewczyny. Sara Siekierzycka zajęła ostatecznie  15. miejsce wynikiem 58,57 s., a Renata Sajdak była 16. z rezultatem 59,09.  Bardzo pozytywnie na MP zaprezentował się kolejny przedstawiciel SMS Racibórz, Dawid  Mendelski. Trenowany przez Joannę Skalik zawodnik o ponad metr poprawił ”życiówkę”, rzucając oszczepem 58,68 metrów. W konkursie stojącym na bardzo wysokim poziomie dało mu to w sumie 11. miejsce.