Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Noga najlepszy w Polsce. Justyna Święty dogoniła europejską czołówkę

23.07.2013 10:34 | 0 komentarzy | MAD

W miniony weekend świetne występy zanotowali raciborscy lekkoatleci, obecnie reprezentujący różne polskie kluby. Artur Noga (AWF Kraków) w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski seniorów w biegu na 110 m ppł z czasem 13,29 sek. Daje to nadzieję na finał w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Moskwie.

Jak burza przebija się do europejskiej czołówki Justyna Święty ( AZS Katowice ), która po bardzo udanym występie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere (brąz na 400m - 52,22 sek i złoto w sztafecie – przyp. red),wygrała w Toruniu bieg na 400m oraz zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400.

Za kolejny rekord życiowy na 100 m pł i 6. miejsce na MPS z czasem 14,00 sek. wyróżnić należy także Katarzynę Hyjek z AZS Wrocław. - Większość z tych zawodników nie reprezentuje już barw Raciborza, choć nadal tutaj mieszkają. Dają natomiast  świadectwo dobrej pracy raciborskich szkoleniowców, którzy wybitnie pomogli im w rozwoju sportowej kariery – podkreśla trener Karol Szynol.