Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Gwiazda najlepsza w gminnym turnieju

29.07.2013 17:33 | 0 komentarzy | art

Gwiazda Skrzyszów wygrała coroczny turniej drużyn seniorskich w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Godów, który został rozegrany 27 lipca na boisku w Skrbeńsku. Jako jedyna wygrała wszystkie trzy spotkania.

Gwiazda najlepsza w gminnym turnieju
Drużyna Gwiazdy Skrzyszów z wójtem Godowa Mariuszem Adamczykiem. Fot. Henryk Klyszcz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju wzięło udział wszystkie 6 drużyn, reprezentujących gminę w rozgrywkach seniorskich. W pierwszej rundzie turnieju drużyny grały w parach o awans do fazy finałowej. Bez większych problemów poradzili sobie dwaj beniaminkowie klasy okręgowej. KS Gołkowice pokonały 4:0 gospodarzy turnieju LKS Skrbeńsko (spadkowicz do klasy B) po dwóch trafieniach Dawida Łaskiego, oraz Marcina Pawłowskiego i Jacka Sajbora. Wspomniana Gwiazda Skrzyszów pokonała 3:0 Inter Krostoszowice (klasa C) po golach Grzegorza Porwoła, Bartosza Hudka i Pawła Grabca. Znacznie trudniejszą przeprawę miał inny przedstawiciel „okręgówki” Polonia Łaziska, która w regulaminowym czasie nie potrafiła poradzić sobie z Olzą Godów (klasa A). Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o awansie musiały decydować karne. Lepiej ustawione celowniki mieli piłkarze z Łazisk i to oni awansowali do dalszych gier.

Finał tradycyjnie rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu Gołkowice pokonały 1:0 Polonię Łaziska, a strzelcem gola był Jacek Sajbor. W drugim spotkaniu Polonia znów przegrała, tym razem z Gwiazdą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a gole dla Gwiazdy strzelali Grzegorz Porwoł i Łukasz Jackowski. Trafienie dla Polonii zaliczył Wojciech Dzierżęga. Stało się zatem jasne, że kwestia pucharu zostanie rozstrzygnięta w bezpośrednim spotkaniu pomiędzy Gwiazdą a Gołkowicami. W lepszej sytuacji byli gołkowiczanie, którzy mieli nieco więcej czasu na odpoczynek. Zacięte spotkanie wygrali jednak piłkarze ze Skrzyszowa, którzy pokonali rywali 1:0, a autorem gola na wagę zwycięstwa był Paweł Grabiec.

 

(art)