15.08.2013 13:48 | 17 komentarzy | KG

Derbowy pojedynek rozegrany w ramach drugiej kolejki spotkań klasy okręgowej dla kibiców obu drużyn miał spore znaczenie. W końcu to potyczki rywali zza miedzy. Jak na derby przystało spotkanie obfitowało w bramki oraz okazje do ich strzelenia. LKS Naprzód Czyżowice po emocjonującym meczu pokonał Unię Turza 4:2.

Derby Czyżowiczan

Środowe spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie nie tylko dlatego, że były to derby, ale również ze względu na status obu drużyn. Naprzód Czyżowice są bowiem zespołem który spisywał się bardzo dobrze w rozgrywkach klasy okręgowej. Natomiast Unia Turza po fenomenalnej serii zwycięstw w końcówce ubiegłego sezonu awansowała do wyższej klasy, zostając tym samym jej beniaminkiem. Jednak bardziej z rezultatu meczu zadowoleni mogą być podopieczni Antoniego Jelenia, którzy w tym spotkaniu aż cztery razy usadowili piłkę w bramce. Po strzale Zbigniewa Adamczyka Naprzód wyszedł na prowadzenie . W 21. minucie spotkania gospodarze prowadzili już dwa do zera. Autorem trafienia został kapitan Naprzodu - Tomasz Palasz. Bramkę kontaktową zdobył Mirosław Pawlusiński. Minutę później zespół z Czyżowic odpowiedział celnym strzałem. Rafał Mandera podwyższył na 3: 1. Turzanie mimo wszelkich starań nie stworzyli żadnej groźnej akcji w polu karnym rywala. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Pierwsza połowa zdecydowanie należała  dla gospodarzy, jednak Turzanie po przerwie spisywali się nieco lepiej. Z początkiem drugiej połowy Mirosław Pawlusiński po raz drugi usadowił piłkę w bramce, zmieniając wynik meczu na 3:2. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Krzysztof Raszczok ustalił wynik spotkania na 4:2. Mecz obfitował w dużo sytuacji bramkowych i niesamowitych zwrotów akcji. Dopisała licznie zgromadzona publiczność i co ważne mecz odbywał się w kulturalnej atmosferze zarówno na boisku jak i na trybunach.

LKS Naprzód Czyżowice - LKS Unia Turza Śląska 4:2 (3:1)
Zbigniew Adamczyk 8., Tomasz Palasz 21., Rafał Mandera 32., Krzysztof Raszczok 75. - Mirosław Pawlusiński 31. 49.,

LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE : Michał Łagoda - Tomasz Palasz( kpt), Paweł Kucharski, Mateusz Buko, Łukasz Raszczok ( 83. Sebastian Sosna ), Sebastian Buko, Mateusz Szuścik,Rafał Mandera ( 89. Krzysztof Stelmaszek ), Tomasz Szydlik, Tomasz Grycman ( 57. Marek Raszczok ), Zbigniew Adamczyk ( 73. Krzysztof Raszczok ).

Pozostali rezerwowi : Szymon Kamczyk, Dawid Jankowski, Marcin Węgrzyk.

Żółte kartki: Paweł Kucharski, Sebastian Sosna, Mateusz Szuścik.