Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Polonia Niewiadom z kompletem

27.08.2013 14:34 | 7 komentarzy | KP

W meczu 3. kolejki rybnickiej klasy B Polonia Niewiadom wygrała na wyjeździe z MKS Czerwionka 3:1 i pozostaje jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze w tym sezonie punktów.

Mecz pomiędzy zespołami z Czerwionki i Niewiadomia zapowiadał się jako szlagier 3. kolejki klasy B, bo w dwóch poprzednich spotkaniach zarówno MKS jak i Polonia odprawiały swoich rywali z kwitkiem i znajdowały się na czele tabeli. Początek sobotniej rywalizacji to raczej spokojna gra z obydwu stron. Zespoły starały się w pierwszej kolejności zabezpieczyć dostęp do własnej bramki, a dopiero poźniej myślały o ataku. Jednak z biegiem czasu jedni i drudzy wypracowali sobie kilka klarownych sytuacji. Najlepszą miał zawodnik Polonii Mateusz Mika, który otrzymał świetne podanie od Łukasza Sobali, ale mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy nie był w stanie go pokonać. Ta sztuka udała się natomiast Robertowi Gaszce. Napastnik przyjednych wykorzystał katastrofalny błąd jednego ze stoperów, który stracił piłkę w swoim polu karnym. Precyzyjny strzał z kilku metrów obok słupka i goście cieszyli się z prowadzenia. MKS wyrównał siedem minut po przerwie. Wyprowadzający atak piłkarze Polonii stracili piłkę na prawym skrzydle, co wykorzystał Patryk Wójcik, który pomknął z futbolówką w pole karne i nie dał szans Bartłomiejowi Rożakowi. Jednak miejscowi nie cieszyli się długo z remisu. W 60. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Dariusza Walencinowicza na gola zamienił Damian Krzyżak, umieszczając piłkę w bramce precyzyjnym strzałem głową. Gospodarze zostali pozbawieni marzeń o choćby jednym punkcie w 85. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Łukasz Sobala i ustalił wynik meczu na 3:1 dla Niewiadomia. Tym samym Polonia została samodzielnym liderem rybnickiej klasy B z 9 punktami zdobytymi w trzech meczach.

MKS Czerwionka - Polonia Niewiadom 1:3 (0:1)

Patryk Wójcik 52' - Robert Gaszka 39', Damian Krzyżak 60', Łukasz Sobala 85'

MKS Czerwionka:
Michał Frohlich - Marcin Kosiński, Jacek Kosiński, Karol Stefanek, Marcin Piątek, Patryk Majorczyk, Arkadiusz Majorczyk, Sebastian Kupczyk, Piotr Janas, Patryk Wójcik, Tomasz Michalski. Rezerwa: Adam Bugla, Przemysław Bysiec, Karol Białecki, Łukasz Jurek, Artur Małachowski. Trener: Arkadiusz Majorczyk.

Polonia Niewiadom:
Bartłomiej Rożak - Adam Cuber, Jacek Kolorz, Mateusz Czernij, Radosław Kaczyński, Jakub Pochwyt, Mateusz Myśliwiec, Damian Krzyżak, Mateusz Mika, Łukasz Sobala, Rober Gaszka. Rezerwa: Paweł Milkiewicz, Grzegorz Stachowiak, Artur Kopka, Dariusz Walencinowicz, Dawid Mika, Kamil Kaczyński, Kamil Szczerbiński. Trener: Jan Krzyżak.

Po meczu powiedział:
Jacek Kolorz, zawodnik Polonii Niewiadom: "To był mecz walki. Obie drużyny mocno zaangażowały się w grę i od początku trwała walka o środek boiska. Pod koniec pierwszej połowy zdobyliśmy bramkę po indywidualnym błędzie jednego z rywali. Po przerwie rywale wyszli z animuszem i zdołali wyrównać, ale uważam, że później opadli z sił. My wykorzystaliśmy zaś nasze sytuacje i mecz potoczył się po naszej myśli".