Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Liga Mistrzów: Unia Racibórz w październiku poleci do Turcji

05.09.2013 12:30 | 6 komentarzy | kozz

Konak Belediyesi Spor Kulübü będzie przeciwnkiem pięciokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz w fazie 1/16 Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów: Unia Racibórz w październiku poleci do Turcji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna z Raciborza, która wśród najlepszych 32 zespołów w Europie znalazła się dzięki wygranemu kwalifikacyjnemu turniejowi na Słowenii do fazy 1/16 podchodzi po raz czwarty.

W debiucie w Lidze Mistrzów Unia Racibórz przegrała z NÖSV Neulengbach (u siebie porażka 1:3, na wyjeździe wygrana 1:0), na drugi rok okazała się minimalnie gorsza od Brøndby IF Kopenhaga (u siebie porażka 1:2, na wyjeździe wygrana 1:0). Po trzecim mistrzostwie Polski Unia po raz pierwszy musiała wziąć udział w eliminacjach LM, które przegrała na Finlandii. Rok temu turniej kwalifikacyjny na Słowacji Unia bez problemu rozstrzygnęła na swoją korzyść, ale w fazie 1/16 trafiła na późniejszego tryumfatora Ligi Mistrzów - VfL Wolfsburg (u siebie przegrana 1:5, na wyjeździe przegrana 1:6).

W obecnym sezonie Unia trafiła do grupy eliminacyjnej na Słowenii. Tam wygrała grupę i ponownie przystępuje do fazy 1/16. W tym roku jednak raciborska Unia jest drużyną rozstawioną i trafiła na drużynę, która teoretycznie (jak wskazuje ranking) jest słabsza. Jak się okaże w praktyce pokaże dwumecz. Pierwsze spotkanie na wyjeździe 9 lub 10 października, rewanż tydzień później w Raciborzu.

Jeśli Unia przejdzie fazę 1/16 to w 1/8 trafi na zwycięzcę pary - Apollon Limassol (Cypr)/NÖSV Neulengbach (Austria).

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich