Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

11.09.2013 13:50 | 0 komentarzy | kozz

6 i 7 września w Krynicy Zdrój w ramach Forum Ekonomicznego (takie Polskie Davos) odbył się trzydniowy Festiwal Biegowy w progamie, którego odbyło się ponad 20 konkurencji biegowych.

Deńca wygrał w Krynicy

W drugim dniu imprezy odbył się między innymi bieg na 10 km tzw. „Życiowa Dycha”, Start w Krynicy z metą w Muszynie na rynku, w którym wystartowało prawie 1800 biegaczy. Zwyciężył Polak Artur Kozłowski z czasem 27 minut 49 s przed zawodnikami z Kenii Dawidem Metto z czasem 27 min. 50 s i Henry Keboi z czasem 27 min. 59 s. W ramach tego biegu odbyły się mistrzostwa Polski „Masters” tj. biegaczy powyżej 35 roku życia. Jan Deńca z Rudnika został mistrzem Polski Masters w kategorii 60–latków z czasem 35 min. 50 s, a Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej zajął 5. miejsce wśród 50–latków z czasem 34 min. 22 s. Ponadto bieg ukończyli Sebastian Mazur, Ewelina Pielużek, Gabriela Sobczyk, Agnieszka Mogilska (wszyscy z Raciborza).