Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Lekkoatleci z SMS z kwalifikacjami na MP

16.09.2013 23:12 | 0 komentarzy | kozz

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu będzie miała czworo swoich reprezentantów na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w kategorii młodzików, które 28 i 29 września odbędą się w Radomiu.

O medale na krajowym czempionacie walczyć będą: Anna Szyjka, Zuzanna Cycoń, Natalia Węglarz i Damian Fica. Młodzi sportowcy, trenowani przez Piotra Morkę kwalifikację wywalczyli podczas sobotnich (15.09) Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Opolu. Anna Szyjka z czasem 3.01,61 nie miała sobie równych w biegu na 1000 m. Natalia Węglarz zwyciężyła w biegu na 300 m, przy okazji bijąc rekord życiowy - 41,11. Na dystansie 2000 m bezkonkurencyjny okazał się Damian Fica, który również poprawił "życiówkę" - 6:04,82. Natomiast Zuzanna Cycoń zajęła czwarte miejsce w biegu na 600 m i także poprawiła swój rekord - 1:42,22.

Ciekawsze wyniki zawodników SMS Racibórz:

1. miejsce Anna Szyjka - 1000 m 3.01,61

1. miejsce Natalia Węglarz - 300 m 41,11

1. miejsce Damian Fica - 2000 m 6:04,82

4. miejsce Zuzanna Cycoń - 600 m 1:42,22

4. miejsce Kamil Kalinowski, Patryk Sochiera, Michał Kampik, Kamil Świdergoł - 4x100 m