Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

EL. MŚ: Szwedki wygrały z Polkami

23.09.2013 09:00 | 0 komentarzy | kozz

Reprezentacja Polski prowadzona przez Wojciecha Basiuka przegrała w Malmö ze Szwedkami 2:0 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata.

EL. MŚ: Szwedki wygrały z Polkami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Polki, choć walczyły i starały się do końca, przegrały z reprezentacją Szwecji 2:0 w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata rozegranym w Malmö. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a w naszej bramce dobrze spisywała się Katarzyna Kiedrzynek. Jednak w drugiej połowie podopieczne Pii Sundhage zadały Polkom dwa szybkie ciosy w ciągu piętnastu minut. Najpierw w 52. minucie naszą bramkarkę pokonała Caroline Seger, a dokładnie czternaście minut później to samo zrobiła Lotta Schelin.

Trudno mieć pretensje do naszych reprezentantek za porażkę ze Szwecją, która jest absolutną potęgą kobiecego futbolu. Podopieczne Wojciecha Basiuka 26 września zmierzą się we Wrocławiu z reprezentacją Wysp Owczych, również w ramach eliminacji do mistrzostw świata. W tym spotkaniu powinien paść o wiele lepszy wynik.

Polska – Szwecja 0:2 (0:0)
Bramki: Seger 52, Schelin 66.

Żółte kartki: -

Polska: Kiedrzynek, Sikora, Stobba (90+2 Ratajczak), Leśnik, Niciński (84′ Wiśniewska), Balcerzak (77′ Mika), Siwińska, Winczo, Aszkiełowicz, Krzysik, Pożerska.

Szwecja: K. Hammarström, Rohlin, Fischer, Thunebro (80′ Göransson), Schelin, Jakobsson (87′ Schough), Öqvist, Sjögran (69′ Hjohlman), Seger, Samuelsson, M. Hammarström.

W reprezentacji zagrały piłkarki Unii Racibórz: Patrycja Wiśniewska, Marta Mika i Donata Leśnik oraz byłe unitki: Marta Stobba, Agnieszka Winczo i Patrycja Pożerska.

 

piłkarki. com