Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Pacan mistrzem Polski

23.09.2013 21:03 | 0 komentarzy | kozz

Jan Pacan z raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego został Mistrzem Polski juniorów młodszych w duathlonie, odmianie triathlonu (w klasyfikacji generalnej był - 10).

Jego starsi koledzy ze szkoły, absolwenci ZSOMS w Raciborzu także zdobyli medale. Tomasz Brembor wywalczył srebrny krążek w gronie juniorów (w klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce), a Tomasz Marcinek brązowy w kategorii młodzieżowców (w klasyfikacji generalnej uplasował się na 7. miejscu). Z kolei Natalia Rypel, kolejna absolwentka raciborskiej SMS, zajęła 3. miejsce w kategorii do lat 23. Wszyscy wymienieni sportowcy reprezentują klub KS AZS AWF Katowice. Na sobotnich zawodach w Toruniu zawodnicy rozpoczynali rywalizację od biegu na 3 km, później była jazda na rowerze na dystansie 15 km, a na koniec jeszcze raz bieg, tym razem trzeba było pokonać 1,5 km. - Praktycznie na zakończenie sezonu, po raz kolejny bardzo udany start naszych zawodników. Organizatorzy przygotowali trudną technicznie trasę, tym większe słowa uznania dla naszej ekipy za wywalczenie medali mistrzostw Polski - mówił po imprezie uradowany trener, Michał Szłapka. Jeżeli uda się dopiąć wszystkie sprawy organizacyjne Tomaszowie: Brembor i Marcinek będą się jeszcze mogli sprawdzić w tym roku  na zawodach triathlonowych w Hiszpanii w ramach Pucharu Europy i w Afryce.