Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Węglarz srebrną medalistką MP

01.10.2013 15:45 | 0 komentarzy | kozz

Natalia Węglarz zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w kategorii młodzików.

Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu na odbywających się zawodach w Radomiu (28/29.09) zajęła 2. miejsce na dystansie 300 metrów z wynikiem 41,26 s. Anna Szyjka, jedna z faworytek biegu na 1000 metrów, po bardzo pechowym starcie, uplasowała się ostatecznie na 4. pozycji. - W ferworze walki Ania została zahaczona przez jedną z rywalek, co niestety skończyło się upadkiem. Mimo szybkiego powrotu do biegu i ambitnej pogoni za resztą stawki, reprezenentantka SMS Racibórz nie zdołała wskoczyć na podium - relacjonuje Dariusz Szymczycha, wicedyrektor do spraw sportu w ZSOMS. Dwoje kolejnych przedstawicieli raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zakończyło rywalizację w drugiej dziesiątce swoich konkurencji. Damian Fica był 13. w biegu na 2000 metrów, a Zuzanna Cycoń zajęła 16. miejsce na dystansie 600 metrów.