Poniedziałek, 25 września 2023

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Raciborzanie na Mistrzostwach Świata Kadetów w Ju Jitsu

07.10.2013 14:11 | 0 komentarzy | e

W miniony weekend 28 i 29 września w Atenach odbyły się I Mistrzostwa Świata kadetów w Ju Jitsu. Polska reprezentacja liczyła 12 zawodników, wśród których znaleźli się Roman Jędrzejczak i Kamil Czarnecki z raciborskiego klubu brazylijskiego jiu jitsu "Łamator".

Raciborzanie na Mistrzostwach Świata Kadetów w Ju Jitsu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W zawodach brały udział roczniki 2001, 2000, 1999. Mistrzostwa odbywały się w hali Olympics Sport Hall of Ano Liosia, która została wybudowana specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Atenach w 1994 r. i przeznaczona wyłącznie do sportów walki. W zawodach wzięło udział 700 zawodników z 18 drużyn narodowych. Pojedynki odbywały się na 6-ciu matach, a zawodnicy walczyli w odmianach duo system oraz fighting system.

Raciborzanie reprezentowali Polskę w odmianie fighting system. Walka polegała na półkontaktowej wymianie ciosów i kopnięć, rzutach i obaleniach oraz walce w parterze.

Kamil Czarnecki startował w kategorii do 37 kg. Po kilku bardzo emocjonujących i widowiskowych pojedynkach walczył o brązowy medal. Niestety ostatnią walkę przegrał kilkoma punktami i ostatecznie znalazł się na 5 pozycji.

Roman Jędrzejczak startował w kategorii 60 kg. Niestety po kilku równie zaciekłych i emocjonujących pojedynkach uległ zawodnikom z innych państw i ostatecznie znalazł się na 7 miejscu.

Mimo że raciborzanie nie zdobyli pozycji medalowej, pokazali prawdziwego ducha walki. Sama możliwość bycia w kadrze Polski i startowania na Mistrzostwach Świata jest dla nich ogromnym wyróżnieniem, a przegrane pojedynki są pretekstem do wyciągnięcia wniosków i jeszcze intensywniejszej pracy nad sobą. - Jako trener jestem bardzo dumny, że moi zawodnicy po raz pierwszy mieli możliwość walczyć na Mistrzostwach Świata i mam nadzieję, że następnym razem więcej zawodników naszego klubu będzie mogło zaprezentować się na tak prestiżowych zawodach zdobywając pozycje medalowe. Poza startem w zawodach młodzi Łamatorzy mieli możliwość zawarcia wielu ciekawych znajomości z zawodnikami z kadry Polski oraz innych państw, jak również zwiedzić kilka ciekawych miejsc w Atenach związanych z historią sportu oraz naszej europejskiej kultury - mówi trener Michał Musioł.

Klub Łamator dziękuje za wsparcie finansowe Miastu Racibórz, firmie Eko Okna, Arturowi Szwedo, Rafałowi Jędrzejczakowi oraz Jarosławowi Paiernikowi.