Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Dwa złote i jeden srebrny medal ZSOMS Racibórz na Mistrzostwach Śląska

24.10.2013 14:16 | 0 komentarzy | kozz

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zdobył dwa złote i jeden srebrny medal podczas finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.

Na rozgrywanych w Rudzie Śląskiej (23.10) zawodach, w finale Licealiady - Mistrzostwo Śląska zdobyły zarówno dziewczyny jak i chłopcy z SMS-u Racibórz. Obie drużyny nie pozostawiły rywalom najmniejszych wątpliwości, kto jest najlepszy w przełajach w naszym województwie, wyprzedzając na mecie kolejne ekipy o ponad 200 metrów. Złota drużyna dziewczyn ZSOMS Racibórz biegła w składzie: Katarzyna Rogacz, Anna Knapik, Dajana Sadowska, Judyta Rębisz, Renata Sajdak, Sara Siekierzycka, rezerwowa - Karolina Stankiewicz. Team chłopców reprezentowali: Jan Pacan, Michał Przybyło, Daniel Zalewski, Kamil Kuruc, Paweł Lechoszest, Szymon Waskin, rezerwa - Aleksander Kijewski. Opiekunem złotych medalistek i medalistów był Kazimierz Stępień, a wspierających drużynę triathlonistów: Rogacz, Knapik, Pacan, przygotowała Ewa Lewandowska. W rywalizacji na poziomie gimnazjum, GMS Racibórz wywalczyło srebrny krążek w sztafecie dziewcząt. Po drugie miejsce pobiegły: Anna Szyjka, Natalia Węglarz, Zuzanna Cycoń, Ilona Grygiel, Weronika Dragan i Victoria Wachowska. Natomiast chłopcy w stawce silnych rywali zajęli ostatecznie siódmą pozycję. Zespół Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu reprezentowali: Damian Fica, Kamil Bordo, Patryk Sochiera, Krzysztof Wolnik, Kacper Przedziński, Krzysztof Turski. Do zawodów oba zespoły przygotowali Piotr Morka i Joanna Skalik. Dodajmy, że dziewczyny rywalizowały na dystasie 6 x 800 metrów (gimnazjum i liceum), a chłopcy biegali 6 x 1000 metrów (gimnazjum) i 6 x 1500 metrów(liceum).