Sobota, 22 czerwca 2024

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

RSS

Zadyma kiboli w Wodzisławiu. Kryminalni wyłapują kolejnych chuliganów

05.11.2013 19:53 | 127 komentarzy | acz

Siedem osób zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem o udział w bójce pomiędzy pseudokibicami drużyn Odry Wodzisław i GKS Jastrzębie-Zdrój.

Zadyma kiboli w Wodzisławiu. Kryminalni wyłapują kolejnych chuliganów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wodzisławskiej komendy zatrzymali już siedem osób podejrzanych o udział w bójce pomiędzy pseudokibicami między innymi z powiatu wodzisławskiego, żorskiego oraz Jastrzębia Zdroju. Są to mężczyźni w wieku od 16 do 27 lat. Do zatrzymań najbardziej agresywnych osób doszło w Wodzisławiu Śląskim podczas powrotu z Głubczyc z meczu piłki nożnej  o mistrzostwo III ligi w dniu 2 listopada.

- Do zdarzenia doszło poza stadionem już na terenie Wodzisławia Śląskiego. W wyniku podjętej interwencji przez policjantów z zespołu monitorującego, funkcjonariusze zapobiegli eskalacji zagrożenia i szybko przywrócili porządek prawny. W związku z interwencją zatrzymano bezpośrednio 4 uczestników bójki. Wylegitymowano kilkanaście innych osób - mówi komisarz Magdalena Wija z wodzisławskiej policji.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia  policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby, podejrzane o związek z tym zdarzeniem. Zatrzymanym może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec pięciu osób Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. - Sprawa jest rozwojowa, planowane są dalsze czynności w tej sprawie - dodaje komisarz Magdalena Wija.

(acz)