Odra podniosła się z dna, Przyszłość na nie spadła

16.11.2013 22:44 | 21 komentarzy | art

Odra Wodzisław pokonała 1:0 na wyjeździe LKS Czaniec. Z kolei Przyszłość Rogów uległa w Bielsku Białej rezerwom Podbeskidzia aż 5:0.

Na koniec piłkarskiej jesieni Odra Wodzisław sprawiła sporą niespodziankę. Bo tak trzeba traktować jej zwycięstwo na stadionie w Czańcu. Wszakże gospodarze zajmowali 4. miejsce, a przed tygodniem pokonali lidera z Góry. Odra znajdowała się na ostatnim miejscu, a w poprzednim meczu zanotowała porażkę z rezerwami Górnika Zabrze.

W Czańcu lepiej zaprezentowali się jednak goście. Jedyną bramkę już w 12. minucie zdobył Piotr Górnicki, który na 13. metrze przyjął dośrodkowanie z lewej strony, a następnie uderzył nie do obrony na długi słupek. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, chociaż obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji. Gospodarze przyznali jednak po meczu, że przegrali zasłużenie. - Wbrew pozorom podopieczni Grzegorza Jakosza pokazali dzisiaj, że nie zasługują na tak niską lokatę w rozgrywkach - ocenili autorzy oficjalnej strony interntowej Czańca. Dzięki wygranej Odra opuściła ostatnie miejsce w ligowej tabeli i awansowała na miejsce 9.

W odwrotnym niż Odra kierunku powędrowała Przyszłość Rogów . Z rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała przegrała aż 5:0 i była to piąta porażka podopiecznych Tomasza Sosny z rzędu. Pierwszą bramkę Przyszłość straciła już w 2. minucie meczu. Kolejną w 34. Worek z bramkami rozwiązał sie na dobre w drugiej połowie. Między 50. a 66. minutą gospodarze wbili kolejne trzy bramki. Po tej porażce Przyszłość spadła z 10. na ostatnie 12. miejsce.