Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Kto nowym prezesem Unii Racibórz? Andrzej Starzyński zrezygnował

21.11.2013 18:28 | 42 komentarze | kozz
Ponad osiem lat był sternikiem Unii Racibórz. Andrzej Starzyński mówi dość i oddaje raciborską piłkę w inne ręce. Czyje? O tym zdecyduje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które zwołane zostało na 5 grudnia.
Kto nowym prezesem Unii Racibórz? Andrzej Starzyński zrezygnował
Andrzej Starzyński (z lewej), Abdullah Cimen (z prawej). Fot. Wojciech Kowalczyk (2)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym kto obejmie stanowisko prezesa czwartoligowej Unii Racibórz w środowisku piłkarskim mówi się już od paru tygodni. Do tej pory zgłosił się jeden kandydat, a jest nim Abdullah Cimen, obecny prezes LKS Studzienna za którego kadencji klub znajdujący się na przedmieściach Raciborza awansował z B klasy do klasy okręgowej.

- Kandydatura pana Cimena wyszła od dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Arkadiusza Tylki. Odbyliśmy rozmowę i pan Cimen zapalił się do tego pomysłu. Jest na dzień dzisiejszy zdecydowany, żeby przejąć funkcję prezesa. Czeka go znacznie większe wyzwanie niż w Studziennej. Czy się powiedzie to nie będzie zależało tylko od niego, ale też od ludzi, którymi się otoczy. Tych ludzi musi być coraz więcej - powiedział obecny prezes KS Unia, Andrzej Starzyński.

Od momentu kiedy Starzyński objął stery raciborskiej Unii udało się wrócić z klasy okręgowej do IV ligi, a także otworzyć jednemu z wychowanków drogę na salony polskiego piłkarstwa. Pod nazwą Unii Racibórz trenuje także coraz więcej grup młodzieżowych, które mają być przyszłością raciborskiego klubu.

- Od paru lat myślałem o rezygnacji z funkcji prezesa KS Unia Racibórz, ale zawsze mnie coś od tego odwodziło. Niektórzy już się zdążyli przyzwyczaić, że tak mówię, a ciągle działam. Ostateczną decyzję podjąłem jakieś dwa miesiące temu i poinformowałem zarząd, że tym razem nieodwołalnie rezygnuje z funkcji prezesa - mówi Starzyński. Głównym powodem rezygnacji były przyczyny osobiste. - Funkcja prezesa zabierała mi za dużo czasu i zbyt mocno angażowała mnie w sprawy klubowe kosztem życia rodzinnego, ale też zawodowego. Klub się rozrasta i obowiązków przybywało, a osoby, które uczestniczą w życiu klubu nie potrafiły dać z siebie więcej. Może to moja wina, że nie przyzwyczaiłem ludzi do tego, że trzeba pomagać w klubie. Może moja rezygnacja spowoduje, że nastąpią zmiany w Unii - stwierdził ustępujący prezes Starzyński.

Więcej przeczytasz w najbliższym numerze tygodnika "Nowiny Raciborskie", który w kioskach i salonach prasowych pojawi się we wtorek 26 listopada.


SPORTNOWINY.PL NA FACEBOOK'U LUBIĘ TO!

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich

 

Ludzie:

Abdullah  Cimen

Abdullah Cimen

Działacz sportowy