22.11.2013 10:35 | 8 komentarzy | (ak)

Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach podjął decyzje w sprawie przerwanego meczu Naprzodu Syrynia z Granicą Ruptawa.

Syrynia – Ruptawa 0:3 (wo)

Niespełna dwa tygodnie temu, podczas spotkania klasy okręgowej (grupa 3), pomiędzy drużynami: Naprzodu Syrynia z Granicą Ruptawa doszło do rzadko spotykanej sytuacji. Przypomnijmy, że w 70. minucie tegoż meczu (przy stanie 0:1) sędzia główny odgwizdał jego koniec z powodu naruszenia nietykalności cielesnej jednego asystenta liniowego.

W czwartek na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach podjęto decyzję o zweryfikowaniu wyniku końcowego, jako walkower 0:3 na korzyść Granicy Ruptawa. Ponadto kary indywidualne otrzymali dwaj piłkarze Naprzodu Syrynia: Sebastian Mańka – 3 mecze dyskwalifikacji za wysoce niesportowe zachowanie i Artur Kuczera – 2 mecze dyskwalifikacji za wysoce niesportową grę. Karę upomnienia otrzymał również kierownik drużyny gospodarzy – Henryk Sokół za odmowę podpisania protokołu meczowego.